Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
17 czerwca 2014 in Turystyka by Regina Skibińska

Wakacje z dziećmi nad Bałtykiem – dokąd jechać?

Bałtyk na tle ciepłych mórz nie wypada najlepiej – woda nawet w środku lata jest w nim chłodna i mało przejrzysta oraz słabo zasolona. Niedostatki morza rekompensują jednak piękne piaszczyste plaże. To głównie one sprawiają, że co roku latem nad Bałtykiem są tłumy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Bałtyckie plaże to idealne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi. Nadmorskie powietrze jest zdrowe, a możliwości uprawiania sportów rekompensują zbyt duże upały. Nawet gdy na kąpiele jest za zimno, Bałtyk dla dzieci to prawdziwy raj ze względu na piasek, z którego maluchy robią babki, a starsze dzieci zamki. Plaże są doskonałe na spacery, z kolei rybackie wsie są świetne dla tych, którzy w wakacje pragną ciszy i spokoju.

Wybrzeże mamy dość urozmaicone. Znajdziemy tu zarówno płaskie i szerokie plaże, jak i strome klify. Do wyboru mamy miejscowości obfitujące w zabytki i atrakcje przyrodnicze, rozrywkowe miasteczka oraz spokojne wsie letniskowe z dala od cywilizacji. Noclegi o różnym standardzie można znaleźć niemalże w każdej miejscowości, ale w popularnych kurortach lepiej je rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

123rf.com/więcej w galerii

Jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości nad morskich, z przepiękną długą i szeroką plażą ze złocistym piaskiem, jest Świnoujście. Miasto położone jest na wyspach, w tym jego większa część i plaża na Uznamie, na który można dostać się tylko promem. Plaża rozciąga się od granicy z Niemcami do ujścia Świny, zabezpieczonego falochronem, na którym stoi symbol miasta – Stawa Młyny, czyli znak nawigacyjny w kształcie wiatraka. Warto też wgramolić się na świnoujską latarnię morską. Trzeba pokonać aż 300 stopni, ale widoki rekompensują ten wysiłek.

Strony: 1 2 3 4


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI