1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Przebojowe gangsterki wracają. Zobacz zwiastun nowego sezonu „Gangu Zielonej Rękawiczki”

Przebojowe gangsterki wracają. Zobacz zwiastun nowego sezonu „Gangu Zielonej Rękawiczki”

Małgorzata Potocka, Magdalena Kuta, Anna Romantowska i Krzysztof Tyniec w drugim sezonie serialu „Gang Zielonej Rękawiczki” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Małgorzata Potocka, Magdalena Kuta, Anna Romantowska i Krzysztof Tyniec w drugim sezonie serialu „Gang Zielonej Rękawiczki” (Fot. materiały prasowe Netflix)
„Gang Zielonej Rękawiczki” – polski przebój Netflixa, w którym trzy złodziejki po pięćdziesiątce bawią się w Robin Hooda – powraca z drugim sezonem i kolejną akcją z udziałem seniorów. Do ekipy zielonego gangu dołączają dodatkowo nowe twarze, a w najnowszej zapowiedzi widzimy, jakie losy czekają naszych bohaterów. Koniecznie zobaczcie przebojowy zwiastun nowych odcinków.

„Gang Zielonej Rękawiczki” zadebiutował na Netflixie jesienią 2022 roku i błyskawicznie stał się przebojem. Ośmioodcinkowa komedia kryminalna opowiada historię trzech szlachetnych złodziejek, które po nieudanym napadzie ukrywają się w cichym domu opieki – Drugim Domu. Podczas gdy policja depcze im po piętach, tajemniczy gang kontynuuje swoje działania, dając drugą młodość starszym mieszkańcom ośrodka. „Ten przełomowy w naszym kraju serial jest komedią oswajającą takie tematy jak upływ czasu i samotność. Ale także siostrzeństwo czy uwalnianie się z więzów oczekiwań i opinii innych ludzi” – tak o „Gangu Zielonej Rękawiczki” pisała Zofia Fabjanowska-Micyk, szefowa działu kultura miesięcznika „Zwierciadło”.

„Gang Zielonej Rękawiczki” 2 – fabuła. Co wydarzy się w nowym sezonie?

Historia Gangu Zielonej Rękawiczki na tyle spodobała się polskim widzom, że serial powraca z drugim sezonem. Tym razem jednak odcinki, które już niebawem pojawią się na Netflixie, przeniosą nas w urokliwe Bieszczady, gdzie ukrywają się nasze ulubione gangsterki. Bohaterki postanowiły raz na zawsze zawiesić swoje zielone rękawiczki na kółku, jednak kiedy syn jednej z nich wpada w kłopoty, złodziejki muszą wyjść z ukrycia i stawić czoła bezwzględnemu przeciwnikowi. Zmuszone do działania przyjaciółki wraz z ekipą seniorów przeprowadzą brawurowy skok, tym razem na Galerię Narodową.

Małgorzata Potocka, Magdalena Kuta, Anna Romantowska i Krzysztof Tyniec w drugim sezonie serialu „Gang Zielonej Rękawiczki” (Fot. materiały prasowe Netflix) Małgorzata Potocka, Magdalena Kuta, Anna Romantowska i Krzysztof Tyniec w drugim sezonie serialu „Gang Zielonej Rękawiczki” (Fot. materiały prasowe Netflix)

„Gang Zielonej Rękawiczki” 2 – obsada. Na ekranie zobaczymy nowe twarze

W nowym sezonie do głównej obsady, czyli Magdaleny Kuty („Ranczo”), Małgorzaty Potockiej („Matki, żony i kochanki”) i Anny Romantowskiej („Mała apokalipsa”), dołączają nowi aktorzy, w tym jedna z najbardziej znanych polskich gwiazd swojego pokolenia oraz ikona kina – Katarzyna Figura, która wcieli się w postać tajemniczej Emilii. W serialu zobaczymy również Krzysztofa Tyńca („Daleko od noszy”), który zagra gangstera Krzysztofa Masarza. Nie zabraknie też postaci znanych z poprzedniej części: ponownie zobaczymy Beatę Bandurską, Karolinę Rzepę, Mirosława Zbrojewicza oraz Andrzeja Grabowskiego. Reżyserami drugiego sezonu są natomiast Bartosz Kruhlik i Antonio Galdamez, a nad scenariuszem pracowali Hanna Węsierska i Bartosz Kozera.

„Gang Zielonej Rękawiczki” 2 – zwiastun

Jeśli jesteście ciekawi, co wydarzy się w nowych odcinkach „Gangu Zielonej Rękawiczki”, zobaczcie oficjalny zwiastun drugiego sezonu, który prezentujemy poniżej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze