1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Personalizowane torebki – mikrotrend z wybiegu zagościł na ulicach wielkich miast

Personalizowane torebki – mikrotrend z wybiegu zagościł na ulicach wielkich miast

Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zobacz galerię 14 zdjęć
Wszystko zaczęło się na pokazie Miu Miu – obecnie jednej z najgorętszych marek w branży mody. Miuccia Prada na wiosnę–lato 2024 roku zaprezentowała torebki ozdobione kolorowymi sznurkami, łańcuszkami i skórzanymi paskami.

Pokaz Miu Miu na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokaz Miu Miu na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Demna Gvasalia, dyrektor kreatywny Balenciagi, wpadł na podobny pomysł. Podczas prezentacji hiszpańskiego domu mody na nowy sezon uwagę zwracały przede wszystkim klasyczne modele torebek z przyczepianymi do uchwytów brelokami, kluczami i kłódkami. Nie bez powodu pojawia się tu skojarzenie z torebkami Jane Birkin, które ikona stylu przez lata „ubierała” w biżuterię, osobiste pamiątki i souveniry z podróży.

Pokaz Balenciagi na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokaz Balenciagi na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Trend na personalizowane torebki szybko pojawił się na ulicach stolic mody, a w ofercie wielu marek na stałe zagościły akcesoria stworzone specjalnie z myślą o torebkach. To z pewnością prosty sposób na dodanie oryginalności i wyrazistości codziennym stylizacjom.

Paryż, Kopenhaga, Mediolan street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Paryż, Kopenhaga, Mediolan street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Breloki Lilou, Bimba y Lola, Pogo Pony (Fot. materiały prasowe) Breloki Lilou, Bimba y Lola, Pogo Pony (Fot. materiały prasowe)


Zobacz więcej inspiracji w galerii zdjęć na górze artykułu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze