Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

15 czerwca 2015 in Kultura by redakcja

„Jurassic World Dinosaurs Prank” Sylwestra Wardęgi

Czwarta cześć przygód w parku dinozaurów, „Jurassic World”, pobiła rekord otwarcia. Na całym świecie przyniosła ponad 500 milionów dolarów. Znany youtuber, Sylwester Wardęga przygotował własną wersję jurajskiego świata.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

3 czerwca Wardęga, znany m.in. jako polski Spiderman umieścił na swoim kanale YouTube film „Jurassic World Dinosaurs Prank”. Produkcja miała do dziś ponad 1,6 miliona odsłon. Brak w niej supeerfektów specjalnych na miarę Hollywood, ale dinozaury budzą grozę. Obejrzyjcie zresztą sami.

Od piątku 12 czerwca możemy oglądać w Polsce kolejną część cyklu „Jurassic” zapoczątkowanego w 1993 przez  Stevena Spielberga. Amerykańska premiera odbyła się dwa tygodnie wcześniej. Film zbiera słabe opinie krytyków i naukowców. Krytycy wypominają twórcom kiepski scenariusz i skoncentrowanie się jedynie na efektach specjalnych, paleontolodzy już w pierwszym zwiastunie znaleźli masę błędów, m.in. brak piór u welociraptora czy współistnienie dwóch gatunków, stegozaura i tyranozaura, które w rzeczywistości dzieliło, bagatelka!, prawie 100 milionów lat.

Mimo to „Jurassic World” pobił światowy rekord otwarcia, przez pierwsze 5 dni dystrybucji w różnych krajach przyniósł łącznie 511,8 milionów dolarów. Wśród powodów takiego sukcesu wymieniane są m.in. udział Chrisa Pratta, który od „Strażników Galaktyki” należy do najbardziej rentownych gwiazd, efekty 3D oraz pozycja Spielberga, jednego z koproducentów superprodukcji.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI