Wystawa malarstwa Rafała Olbińskiego: The Virtue of Ambiguity

Wybitny Polski malarz zaprezentuje swoją wystawę The Virtue of Ambiguity już w lipcu!

Rafał Olbiński to uznany i ceniony na całym świecie malarz. Jego prace znajdują się w kolekcjach tak prestiżowych instytucji, jak m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace oraz w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie. W 2002 roku jego debiut scenograficzny do opery Don Giovani w Filadelfii był bardzo wysoko oceniony przez krytyków „The New York Timesa” i „Philadelphia Inquirer”. W 2006 roku Prezydent RP odznaczył Artystę złotym medalem Gloria Artis oraz w 2012 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Twórczości Rafała Olbińskiego poświęcono wiele artykułów w międzynarodowych czasopismach, jak „The New York Times”, „Der Spiegel”, etc. W Stanach Zjednoczonych do tej pory ukazało się pięć książek o sztuce Rafała Olbińskiego, z najnowszą Olbinski`s women, wydaną przez Hudson Hills Press w 2007 roku.

Już w lipcu będziemy mogli podziwiać jego twórczość w Polsce na wystawie The Virtue of Ambiguity w Górnym Pałacu Sztuki w TPSP w Krakowie, w jednym z najpiękniejszych budynków secesyjnych w tej części Europy.

Wernisaż 12 lipca 2018, czwartek, godz. 18.00 Górny Pałac Sztuki TPSP w Krakowie wystawa czynna od 11 lipca 2018.

Wystawa potrwa do końca sierpnia!

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link