Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Wróżenie z fusów na Andrzejki

www.ahmadtea.pl
27 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja
Andrzejki obchodzi się w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię imienin Andrzeja. To wieczór przepełniony magią, wróżbami, a przede  wszystkim dobrą zabawą. Jak wróżyć z fusów herbacianych?

Z fusów odczytuje się przyszłość już od wielu, wielu lat. Legenda głosi, że w aktywności tej szczególnie specjalizowały się wróżki zamieszkujące szkockie góry, które potrafiły na podstawie układu liści herbacianych w porannym napoju powiedzieć, co przyniesie dany dzień. Z pokolenia na pokolenie przekazywały zdobytą wiedzę i przekonywały, że do wróżenia najlepiej użyć herbaty drobno liściastej. Przestrzegały natomiast przed wykorzystywaniem herbat ciętych, proszkowanych i pylistych .

Jak wróżyć?

W swojej ulubionej filiżance zaparz napój na bazie herbaty liściastej np. Assam Ahmad Tea London. Nie wypijaj jej jednak do końca, ale zostaw na dnie taką jej ilość, by delikatnie przykryła fusy. Naczynie przełóż do góry dnem na spodek i pozwól, aby płyn który pozostał w naczyniu delikatnie spłynął. Odwróć filiżankę, w której na dnie pozostały same fusy, a następnie patrz w jaki wzór się ułożyły.

Jak odczytywać symbole?

Znając symbole dobra i zła z łatwością możemy odczytać, co oznaczają figury powstałe z fusów:

  • kwiaty – honor, szacunek
  • kot – zdrada
  • serce – miłość
  • drabina – stopniowy awans
  • pies – wierność
  • książę – odkrycia naukowe
  • drzewa – powodzenie, płodność
  • krzyż – ból i cierpienie
  • jaja – przyrost, powodzenia
  • pierścień – małżeństwo

Zaskocz swoich przyjaciół, organizując klimatyczny wieczór. Zapal świecie i przygotuj kadzidełka, aby atmosfera towarzysząca spotkaniu była niezapomniana i magiczna. Kto wie, może ten wieczór i przepowiednie odwrócą Twoje życie do góry nogami? Nigdy nic nie wiadomo – w herbacianych listkach tkwi bowiem magia.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI