Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

FOT. MONIKA ZIELSKA/FOTORZEPA/FORUM
FOT. MONIKA ZIELSKA/FOTORZEPA/FORUM
6 lipca 2012 in Moda i uroda by Dominika Zasłona

Joanna Klimas

Joanna Klimas to jedna z bardziej znanych projektantek polskich.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Projektuje od wielu lat. Zaczynała już w latach 90. Jako pierwsza tworzyła katalogi wizerunkowe, a przy ich tworzeniu współpracowała z fotografem Jackiem Porembą.

Została laureatką nagrody polskiej edycji magazynu „Elle” –najlepszy polski projektant mody ( w 1998 i 1999 roku). Jako jedyna Polka projektowała suknię inspirowaną marką Absolut. W latach 90. to ona była prawdziwą królową minimalizmu. Po kilku latach przerwy powróciła do projektowania. Ostatnio zaprezentowała kolekcję w ogrodach Pałacu w Wilanowie. Eleganckie miejsce. Eleganccy goście (m.in. Grażyna Kulczyk).

Sama kolekcja jest naprawdę interesująca. Mnie najbardziej urzekły ubrania „z misia” (wełny z włosiem, która jest podobno rodzajem flauszu)- najchętniej bym ich dotknęła,ale nie było okazji. Fioletowy „misiowy” płaszcz to mój ulubiony projekt, ale pojawiły się też misiowe marynarki, bluzki bez rękawów z baskinką.

Wszystko w kolorach fioletu, zieleni, czerni. Było tez dużo spódniczek przed kolano, kamizelek inspirowanych smokingiem,sukienek z przezroczystościami, kurtek w delikatną, jakby rozbieloną kratę, klasycznych czarnych golfów, skórzanych marynarek. Ja wybrałabym jeszcze szare melanżowe spodnie. Po prostu cudowne. A najchętniej udam się obejrzeć( i dotknąć!) kolekcji „na żywo” raz jeszcze w pracowni przy ul. Nowolipki 2 w Warszawie.

www.joannaklimas.com


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI