1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Biżuteria od Mikołaja – cuda pod choinkę od polskich projektantek

Biżuteria od Mikołaja – cuda pod choinkę od polskich projektantek

Biżuteria to uniwersalny pomysł na prezent. Ucieszy każdą kobietę, a także wielu mężczyzn. Na zdjęciu projekt Sarny Eweliny Zawadki. (Fot. Marek Zawadka)
Biżuteria to uniwersalny pomysł na prezent. Ucieszy każdą kobietę, a także wielu mężczyzn. Na zdjęciu projekt Sarny Eweliny Zawadki. (Fot. Marek Zawadka)
Na święta, na sylwestra, na każdą okazję – biżuteria to zawsze dobry pomysł na prezent. Tę najpiękniejszą tworzą nasi rodzimi, niezwykle zdolni projektanci. Wybrałyśmy 11 polskich marek, których biżuterię chciałybyśmy znaleźć pod choinką.

Piękno kamieni Sarna design

Nowa marka biżuterii, którą na pewno warto poznać. Założycielka marki Sarna – Ewelina Zawadka – jest absolwentką liceum plastycznego im. Kenara w Zakopanem i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projektuje od lat, współpracując z różnymi markami, maluje obrazy, a od pewnego czasu tworzy również piękną biżuterię z kamieni szlachetnych i półszlachetnych nanizanych na jedwabne nici i wstążki z dodatkiem srebra i złota. Powstają z tego naszyjniki i bransoletki, które rozpalają do czerwoności serca miłośniczek pięknych dodatków. Można je kupić w nowootwartej galerii Sarna Art. Shop przy ulicy Kopernika 23 w Warszawie. Ceny: bransoletki 170–220 zł, naszyjniki 360–590 zł.

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to ostatni krzyk mody. Na zdjęciu projekt Sarny Eweliny Zawadki prezentują Beata Główczewska i jej córka Pola. (Fot. Marek Zawadka) Biżuteria z kamieniami szlachetnymi to ostatni krzyk mody. Na zdjęciu projekt Sarny Eweliny Zawadki prezentują Beata Główczewska i jej córka Pola. (Fot. Marek Zawadka)

Minimalizm i geometria – Kasia Wójcik

Projektantka biżuterii, powiedzmy to śmiało, o światowej sławie. Wielokrotnie wyróżniana i zapraszana do udziału w międzynarodowych projektach. Biżuteria Kasi Wójcik to kwintesencja minimalizmu w najlepszym tego słowa znaczeniu. Geometryczne kształty w starannie przemyślanych proporcjach tworzą subtelną biżuterię na co dzień i na specjalne okazje.
My na projekty Kasi Wójcik zwróciłyśmy uwagę, śledząc transmisję z wręczania nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Kreację pisarki autorstwa Gosi Baczyńskiej dopełniała biżuteria zaprojektowana przez Kasię Wójcik specjalnie na tę okazję.

Ceny kolczyków z kolekcji Balance - 490 zł, pierścionek - 520 zł; www.kasiawojcik.com/bizuteria
Projekty Kasi Wójcik wyróżniają się minimalizmem w najlepszym tego słowa znaczeniu. (Fot. materiały prasowe) Projekty Kasi Wójcik wyróżniają się minimalizmem w najlepszym tego słowa znaczeniu. (Fot. materiały prasowe)

Surowość wulkanu Orska

Biżuterię kochają nie tylko kobiety. Wielu mężczyzn nosi bransoletki, naszyjniki, zdarzają się również miłośnicy męskich obrączek i sygnetów. Takim panom z pewnością spodoba się kolekcja biżuterii dla mężczyzn Orskiej Lava, inspirowana niepokorną naturą wulkanu. Minimalistyczne ozdoby o geometrycznej, surowej formie kojarzą się z mężczyzną o silnym charakterze i wolnej duszy. Mocna biżuteria, którą lekko się nosi. Ceny od 180 do 1520 zł; www.orska.pl

Orska tworzy również biżuterię dla mężczyzn. (Fot. materiały prasowe) Orska tworzy również biżuterię dla mężczyzn. (Fot. materiały prasowe)

Słodycz malin – 10 DECOART

Intrygująca biżuteria, dzięki której każda stylizacja w mig nabiera mocy. Wyraziste formy, niepowtarzalne wzory, złoto, perły i emalia. Słodycz z pazurem. W ogrodzie wyobraźni 10 DECOART rozkwitają najpiękniejsze kwiaty i owoce oraz najbardziej szalone pomysły przywodzące na myśl fantazję Salvadora Dalego. My kochamy projekty z uroczą malinką. Tak jak w naturze, malinki minimalnie różnią się od siebie, a ich kształt, kolor i smak są wyrazem indywidualności twórcy. Cena kolczyków ze zdjęcia: 1011,11 zł; www.10decoart.com

W ogrodzie wyobraźni 10 DECOART rozkwitają najpiękniejsze kwiaty i owoce oraz najbardziej szalone pomysły. (Fot. materiały prasowe) W ogrodzie wyobraźni 10 DECOART rozkwitają najpiękniejsze kwiaty i owoce oraz najbardziej szalone pomysły. (Fot. materiały prasowe)

Duch Lasu – Motyle

Najnowsza kolekcja sopockiej marki Motyle przenosi nas do krainy elfów i leśnych skrzatów. Przywołuje opowieści o Robin Hoodzie i jego ukochanej Marion. Jest tajemnicza i bardzo pociągająca. Inspiracją do stworzenia kolekcji była „Baśń o Prastarym Dębie” opowiadająca o potrzebie jedności człowieka z przyrodą. Biżuterię zdobią elementy starego drewna dębowego, wydobytego z Doliny Sanu, na których wygrawerowano mandale. Tajemne znaki mają – według dawnych wierzeń – chronić przed złem i dodawać mocy. W przeszłości ludzie traktowali dąb za symbol potęgi natury.
Cena naszyjników ze zdjęcia: 1069 1279 zł; www.motyle.net

Naszyjniki z kolekcji Czarny Dąb – Duch Lasu marki Motyle (Fot. materiały prasowe) Naszyjniki z kolekcji Czarny Dąb – Duch Lasu marki Motyle (Fot. materiały prasowe)

Prosto z natury – Marcelina Jarnuszkiewicz

Pozłacane i ręcznie emaliowane piny inspirowane przyrodą polskich miast, wsi i lasów projektuje ilustratorka i ogrodniczka amatorka Marcelina Jarnuszkiewicz. Zapadają w serca wszystkim, którzy kochają naturę. Kolekcja pinów Marceliny Jarnuszkiewicz została nagrodzona w 2019 roku tytułem „must have” podczas Łódź Design Festival. Oprócz pinów są również kolczyki, naszyjniki, breloki, spinki do mankietów, a ostatnio pojawiły się również bransoletki z motywem zwierząt i roślin. Ceny: piny 65 zł, bransoletki 325 zł, kolczyki 200 zł, spinki do mankietów 350 zł; www.sklep.marcelinajarnuszkiewicz.com

Biżuterię Marceliny Jarnuszkiewicz pokochają miłośnicy natury. (Fot. materiały prasowe) Biżuterię Marceliny Jarnuszkiewicz pokochają miłośnicy natury. (Fot. materiały prasowe)

Klasyka i minimalizm – Umiar

Ponadczasowe połączenia minimalizmu, klasyki i nowoczesnych form. Biżuteria marki Umiar powstaje w pracowni na warszawskim Mokotowie. Stoją za nią Magdalena Brzozowska i Malwina Wysińska, które we współpracy z doświadczonymi rzemieślnikami tworzą szlachetne cuda o minimalistycznych detalach. Nam skradła serca kolekcja we współpracy z Alicją Werniewicz, stylistką i konsultantką mody, łącząca nowoczesne formy i ponadczasowe perły. Ceny: naszyjnik 530–570 zł, kolczyki 1090–1145 zł; www.umiar.pl

Naszyjnik i kolczyki z kolekcji Umiar x Alicja Werniewicz (Fot. materiały prasowe) Naszyjnik i kolczyki z kolekcji Umiar x Alicja Werniewicz (Fot. materiały prasowe)

Vintage na nowo – Rosa

Zaskakujące, ale ponadczasowe formy. Z jednej strony nowoczesne techniki złotnicze, z drugiej autorskie interpretacje klasyków vintage. Marka Rosa zachwyca nas każdą nową kolekcją. Ta najnowsza zbiegła się z dziesiątą rocznicą powstania marki, a jej twarzą została Kasia Struss, jedna z najlepszych polskich modelek. Nam spodobały się ręcznie gniecione kolczyki w kształcie kwadratu, pięknie rozpraszające światło, oraz sygnet w kształcie kwiatu z onyksem – propozycja dla odważnych. Ceny: kolczyki 1200 zł, sygnet: 4900 zł; www.rosachains.com

Monica Earrings N°1 z kolekcji jesień–zima 2022 marki Rosa. Struktura osiągnięta poprzez ręczne gięcie złota. (Fot. materiały prasowe) Monica Earrings N°1 z kolekcji jesień–zima 2022 marki Rosa. Struktura osiągnięta poprzez ręczne gięcie złota. (Fot. materiały prasowe)
Maria Signet i Alice Signet z kolekcji jesień–zima 2022 marki Rosa. (Fot. materiały prasowe) Maria Signet i Alice Signet z kolekcji jesień–zima 2022 marki Rosa. (Fot. materiały prasowe)

Szlachetność minerałów – Kamena

Marka, która powstała z miłości do kolekcjonowania kamieni i minerałów. W swoich projektach Agnieszka Pielach i Joanna Soroczak, założycielki marki, wykorzystują głównie polskie geologiczne skarby. My wybieramy biżuterię z dendrytem, który wygląda niemal jak pejzaż, bo pokrywają go krystaliczne inkluzje przypominające rozgałęziające się drzewa i liście paproci. Ceny: naszyjnik 420 zł, pierścionek 1850 zł, bransoletka 1850 zł; www.kamenabizuteria.pl

Dendryt nazywany jest kamieniem obrazkowym, bo pokrywają go krystaliczne inkluzje przypominające rozgałęziające się drzewa i liście paproci. (Fot. materiały prasowe) Dendryt nazywany jest kamieniem obrazkowym, bo pokrywają go krystaliczne inkluzje przypominające rozgałęziające się drzewa i liście paproci. (Fot. materiały prasowe)
Dendryt nazywany jest kamieniem obrazkowym, bo pokrywają go krystaliczne inkluzje przypominające rozgałęziające się drzewa i liście paproci. (Fot. materiały prasowe) Dendryt nazywany jest kamieniem obrazkowym, bo pokrywają go krystaliczne inkluzje przypominające rozgałęziające się drzewa i liście paproci. (Fot. materiały prasowe)

Z głębi Ziemi – Brokat

Biżuteria z węgla, która zachwyca. Marka Brokat zuchwale łączy w jedno surowość węgla z z oryginalnymi kamieniami, a wszystko w otoczce złota lub srebra. To biżuteria niezwykła, ale nie ekstrawagancka. Szpila, czyli nowoczesna broszka, sprawdzi się jako prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Każdej stylizacji nada zadziornego charakteru. Cena: 295–325 zł; www.pracowniabrokat.pl

Trochę koloru – mimicolors

Dla wszystkich, który chcą dodać sobie nieco koloru, gdy za oknem ciemność wydaje się nie mieć końca. Mimicolors to marka biżuterii, w projektach której kolory grają pierwsze skrzypce. Kolczyki Doris można nosić kaskadowo i dowolnie ze sobą łączyć, dzięki czemu nie musimy ograniczać się do jednego koloru. A jest ich tyle, że dobry nastrój gwarantowany! Cena: 350 zł; www.mimicolors.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze