Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

MAGDA HASIAK_STORIES_Igor_Drozdowski
9 września 2014 in Moda i uroda by redakcja

Kolekcja Stories Magdy Hasiak

Najnowsza kolekcja Magdy Hasiak Stories jest opowieścią o kobiecych przemianach, zmienności i odwadze. W mnogości krojów i fasonów znajdują się bardzo kobiece, a zarazem odważne modele. Hasiak pozostaje wierna swoim konstrukcyjnym eksperymentom, które skłaniają się jednak ku coraz bardziej kobiecym sylwetkom.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Stories jest próbą ukazania zmienności kobiecej fantazji i stylu. Punktem wyjścia stały się wypowiedzi silnych i pewnych siebie kobiet. Ich słowa umieszczono na kilku modelach koszul i eleganckich bluzek. Wypowiedzi Virginii Woolf czy Marylin Monroe w języku angielskim pojawiają się na karku, wewnętrznej stronie rękawa czy tuż pod biustem.

Magda Hasiak zainspirowała się stylem i osobowością kobiet żyjących na przełomie XIX I XX wieku w  sposób otwarty i skierowany na współczesność. Farbowane fragmenty kwiatowej spódnicy przywodzą na myśl żakardową koronkę, a w połączeniu z jeansową górą tworzą bardziej casualowy model. Pojawiają się sportowe fasony uszyte z eleganckich tkanin.  Widoczna jest asymetria i dekonstrukcyjne rozwiązania w bardzo kobiecych sylwetkach.

Projektantka proponuje odważne połączenie tkanin w różne desenie: dużych kwiatów na pikowanej kurtce czy delikatnych kropek na spodniach i ołówkowych spódnicach. W kolekcji znalazły się dziergane swetry, nadruki, a także sukienki stanowiące połączenie dresowej bluzy i ołówkowej spódnicy,  nie brakuje miękkich eleganckich tkanin i przezroczystości łączonych są z tkaninami technicznymi.

Sama projektantka opisuje kolekcję słowami: „Chciałabym, by tę kolekcję każda z kobiet wykorzystywała do opowiedzenia swojej własnej indywidualnej historii. Ma to być pretekst do zabawy modą i stylami, które każda z nas wykorzystuje na swój sposób. Mamy w sobie masę opowieści – zasłyszanych, przeżytych, przyszłych, a kobieca wyobraźnia nie ma ograniczeń, czerpie nieskończone pokłady inspiracji z otoczenia, z własnych przekonań i doświadczeń. Do opowiedzenia jej może wykorzystywać wszystko co ją otacza, mam nadzieję, że w tym przypadku również moje projekty”.

mat. magdahasiak.com

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI