1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Answear.LAB o sile siostrzeństwa – druga odsłona wielowymiarowego projektu Answear.LAB Sisterhood Treasure

Answear.LAB o sile siostrzeństwa – druga odsłona wielowymiarowego projektu Answear.LAB Sisterhood Treasure

(Fot. Answear.LAB)
(Fot. Answear.LAB)
Limitowana kolekcja SISTERHOOD TREASURE to druga już odsłona akcji marki Answear.LAB, której celem jest promowanie równości płci i ról społecznych, a także przypomnienie, czym jest siostrzeństwo i jakie wartości niesie za sobą. Ma zwrócić uwagę na bliskie relacje między kobietami, które nie zawsze są ze sobą spokrewnione, a które łączy szczególna relacja oparta na wzajemnym zrozumieniu, inspiracji do działania i odwadze.

W dzisiejszym zabieganym świecie, w którym każdy ma wiele ról do odegrania i obowiązków do spełnienia, siostrzeństwo daje poczucie przynależności, przestrzeń, w której panuje akceptacja różnorodności i brak osądzania, co pozwala kobietom być sobą bez strachu przed oceną czy krytyką. Siostrzeństwo to też wzajemne wsparcie, dzielenie się swoimi doświadczeniami, radami i emocjami. Troska, pomoc w pokonywaniu słabości i wspólne trwanie w dobrych i złych momentach. Kobiety mają nawzajem się akceptować, uzupełniać oraz inspirować do sięgania po to, co wydaje się być nieosiągalne. A co najważniejsze – nie muszą być ze sobą spokrewnione, by nazywać się siostrami.

Twarzami kolekcji  Sisterhood Treasure są dwie niezwykłe siostry: uznana modelka Monika „Jac” Jagaciak i utalentowana lekkoatletka Anna Jagaciak. Ich bliska, szczera relacja stanowi doskonałą ilustrację tego, co marka chciałaby powiedzieć o siostrzeństwie. (Fot. Answear.LAB) Twarzami kolekcji Sisterhood Treasure są dwie niezwykłe siostry: uznana modelka Monika „Jac” Jagaciak i utalentowana lekkoatletka Anna Jagaciak. Ich bliska, szczera relacja stanowi doskonałą ilustrację tego, co marka chciałaby powiedzieć o siostrzeństwie. (Fot. Answear.LAB)

Od samego początku Answear.LAB działa w duchu solidarności między kobietami, promując współpracę i emocjonalną bliskość niezależnie od różnic czy pokrewieństwa. Nasze kolekcje to nie tylko wyraz tej idei, ale także konkretna pomoc dla organizacji wspomagających kobiety w różnych krajach, w których działamy. Aby celebrować i podkreślić znaczenie siostrzeństwa, Answear.LAB prezentuje nową, limitowaną odsłonę kolekcji SISTERHOOD. Tym razem do współpracy marka zaprosiła siostry – modelkę Monikę „Jac” Jagaciak i lekkoatletkę Annę Jagaciak.

(Grafika: Answear.LAB) (Grafika: Answear.LAB)

W ramach akcji SISTERHOOD TREASURE Answear.LAB zachęca do dzielenia się swoimi historiami o sile siostrzeństwa. Chcemy, aby nasza społeczność była miejscem, gdzie kobiety mogą się wzajemnie inspirować, tworząc razem niezapomniane chwile i doświadczenia. Chcemy, by nieistniejące dotąd oficjalnie w języku polskim „siostrzeństwo” zagościło we współczesnych słownikach polszczyzny. Dlatego zorganizowaliśmy kampanię „Dajemy słowo: siostrzeństwo” mającą to zmienić. W akcji biorą udział największe polskie media oraz kobiety, których donośne głosy przebijają mury: Joanna Kuciel-Frydryszak, Sylwia Chutnik, Inga Iwasiów, Karolina Sulej i wiele innych. Pierwsze felietony, eseje, wywiady czy opowiadania można już czytać w mediach i na blogu marki.

(Fot. Answear.LAB) (Fot. Answear.LAB)

Kolekcja Sisterhood Treasure Answear.LAB to zupełnie nowa odsłona marki i więcej niż zestawienie doskonałej jakości stylizacji, które jak zawsze powstawały z miłości do kobiet. Centralnym tematem jest siostrzeństwo jako wspólnota kobiecych doświadczeń. Przesłanie kolekcji wyraża się w każdej, pieczołowicie przygotowanej kreacji – od detali po kolory i wzory. Jest to hołd dla kobiecej solidarności i siły wspólnoty – fasony i barwy nie tylko podkreślają naturalne piękno i niepowtarzalny styl każdej kobiety, dodają jej także pewności i wyrażają poczucie więzi z innymi kobietami.

Kobieta w kolekcji Sisterhood Treasure jest pewna siebie nie tylko poprzez intrygujący styl, ale także dzięki emanującej od niej sile, której źródłem jest poczucie współistnienia w grupie wspierających się kobiet. Dominuje power dressing, prezentowany poprzez takie elementy, jak skórzane garnitury, komplety, trencze, a nawet długie suknie.

Formy są minimalistyczne, nowoczesne z elementami stylu skandynawskiego, ale jednocześnie kobiece i romantyczne jak koszula w przeskalowane kwiaty z przezroczystościami – wskazuje Sylwia Jaskulska, główna projektantka Answear.LAB. – Kolory nude i szarości w tych stylizacjach przełamane są energetyczną i symbolizującą odwagę czerwienią jak total look u Valentino oraz ponadczasową czernią. Dzięki uzupełnieniu tych odcieni o kojarzące się z nadchodzącą wiosną, neutrale i biel paleta kolorów kolekcji Sisterhood Treasure odzwierciedla różnorodność i głębię kobiecych doświadczeń – podkreśla i dodaje, że charakter stylizacji wzmacniają wyraziste dodatki, m.in. szpilki z paskiem nad kostką i odkrytą pietą jak u Gucci czy Saint Laurenta.

Estetykę kolekcji Answear.LAB dopełniają florystyczne i geometryczne motywy. Struktury i faktury materiałów, takich jak kreszowany szyfon, gnieciona tafta, patyna, postarzenia, frędzle, ćwieki, oraz kwiaty w wersji 3D przykuwają uwagę i nadają całości formę, obok której trudno przejść obojętnie. Ponadto marka Answear.LAB po raz pierwszy w swojej historii, wprowadziła kolekcję ręcznie robionej biżuterii. Symbolika trzech głównych kamieni naturalnych, użytych do jej wykonania, odnosi się do idei kolekcji. Czarny turmalin to część opowieści dający siłę i ochronę, czerwony granat – odwagę i nadzieję. Z kolei kryształ górski wzmacnia i stabilizuje energetycznie.

Kolekcja Sisterhood Treasure to wielowątkowy hołd dla siły kobiecego współistnienia. Cała kolekcja jest już dostępna w sklepie internetowym answear.com: https://answear.com/s/sisterhood-treasure/ona.

(Fot. Answear.LAB) (Fot. Answear.LAB)

Do kampanii może przyłączyć się każdy, kto chce pisać czy mówić o siostrzeństwie, utrwalając jego znaczenie w społecznej świadomości. W ten sposób RAZEM będziemy mogli doprowadzić do wpisania tego hasła do słowników języka polskiego i zmienimy przyszłość, stawiając siostrzeństwo na równi z braterstwem. By nigdy więcej patriarchat nie faworyzował mężczyzn i nie wznosił ich w hierarchii społecznej jako dominującą siłę, przytłaczając lub ograniczając jednocześnie możliwości kobiet oraz innych grup marginalizowanych.

(Fot. Answear.LAB) (Fot. Answear.LAB)

(Fot. Answear.LAB) (Fot. Answear.LAB)

Więcej o akcji przeczytasz na blogu: https://answear.com/blog/

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze