Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Modne książki o modzie

Fashion Now - Taschen
8 września 2011 in Moda i uroda by Dominika Zasłona
Początek roku szkolnego skłania do odwiedzenia biblioteki..lecz tym razem w celu znalezienia naprawdę modnych pozycji literackich.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Z książek o modzie można by stworzyć naprawdę pokaźną kolekcję. Ja przedstawię tylko kilka najnowszych pozycji oraz te, które lubię najbardziej.

Jedną z moich ulubionych serii, jest „Fashion Now”, Taschena (są też odpowiedniki o dizajnie, architekturze, sztuce).  To małe kompendia wiedzy o współczesnych projektantach mody, w których można znaleźć dużo informacji oraz zdjęć,. Ta pozycja są to „must have” dla wszystkich wielbicieli mody. A co z  najnowszymi „modnymi” tytułami?!

„Jak czytać modę?” Szybki kurs interpretacji stylów” wydawnictwa Arkady, czy też „Mała, czarna księga stylu” autorstwa Niny Garcia, to wyjątkowo ciekawe tytuły. Obydwie książki wydane są w efektownej i eleganckiej stylistyce – a to jest niezwykle ważne, ponieważ modę przede wszystkim się ogląda. Druga, z wymienionych powyżej, pozycja ma poradnikowy charakter – znana redaktorka mody i jurorka „Runway Project”, radzi jak uporządkować swoją szafę oraz co najważniejsze, jak nie stać się „fashion victim”. Garcia prezentuje tam również najważniejsze trendy i postacie świata mody ostatniego stulecia. Dodatkowego smaku „księdze stylu” dodają ilustracje autorstwa wybitnego kubańskiego malarza, rzeźbiarza i krytyka mody –  Rubena Toledo.

Więcej zdjęć w galerii

Moim zdaniem ważną, choć skierowaną do młodszych czytelniczek, jest również książka „M.O.D.A.”.  W jasny i prosty sposób opisane są w niej najważniejsze trendy w modzie (mój ulubiony tekst to opis ubrań Rei Kawakubo), ale też wyjaśnia pojęcie mody oraz genezę dziś popularnych, a niegdyś niezwykle nowatorskich strojów (mała czarna, spódniczka mini). Książka niby dla dzieci, ale jednak mnie też zaciekawiła (i znowu brawa za wspaniałe ilustracje).

Mój ostatni nabytek do czytania i oglądania, to album o Alexandrze McQueenie „Alexander McQueen. Savage beauty”. Składa się on z niezwykłej,  intrygującej okładki, przekroju projektów mistrza oraz wyjątkowych wywiady. Naprawdę warto.

To oczywiście tylko wycinek mody dostępnej na półkach księgarni. Tych, dla których moda to nie tylko pasja, lecz również sposób na życie zachęcam do zgłębienia tego tematu i poszukania swoich ulubionych „ksiąg wiedzy”.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI