Świat Pachnie Szarlotką: babeczki z porzeczkami

Sobotnie popołudnie zapowiadało się cudownie. Mięciutkie, słodko-kwaskowe babeczki z porzeczkami, do tego filiżanka mocnej herbaty oraz przemiłe towarzystwo. Tak zakładał plan. |Sobotnie popołudnie zapowiadało się cudownie. Mięciutkie, słodko-kwaskowe babeczki z porzeczkami, do tego filiżanka mocnej herbaty oraz przemiłe towarzystwo. Tak zakładał plan. |Sobotnie popołudnie zapowiadało się cudownie. Mięciutkie, słodko-kwaskowe babeczki z porzeczkami, do tego filiżanka mocnej herbaty oraz przemiłe towarzystwo. Tak zakładał plan.

A wiecie, jak to jest z planami? Nie ma zgodności. Jedni twierdzą, że są one po to, by je realizować, a drudzy, że  po to by poddawać je modyfikacjom. Optuję za pierwszą wersją, ale czasami zdarza się tak, że zły.. los, pies a właściwie suka nas przechytrzy. Muffinki ustawione na tarasowej posadzce, grzecznie czekały na uwiecznienie. Sukę , na czas sesji, umieściłam w odosobnieniu, więc spokojnie i bezstresowo czekałam sobie na lepsze światło. Najpierw zadzwonił telefon, potem dzwonek przy furtce i jeszcze.. przy płocie ucięłam pogawędkę z sąsiadką. W tym czasie słońce osiągnęło wymarzony punkt na widnokręgu. To był idealny moment na portretowanie babeczek. Udałam się na „plan zdjęciowy”, który wcześniej tak pieczołowicie przygotowywałam. I wiecie co? Okazało się, że jest na nim wszystko, czego potrzeba, z wyjątkiem odtwórczyń głównej roli. Muffiny zniknęły!!! Kudłata winowajczyni, błyskawicznie, sama się zdemaskowała. Na widok mojej groźnej miny, zaczęła kajać się w charakterystyczny sposób, gdy wie, że coś przeskrobała. Wściekłość to mało, jeśli miałabym opisać stan, w jaki wprawiło mnie łakomstwo czworonożnego potwora. Wchłonęła na raz 14 babeczek!!! Wredna suka!!!

Niezgłębioną tajemnicą pozostanie, jak udało jej się wydostać z ukrycia…. A  finał? Chcąc nie chcąc, zakasałam rękawy i przystąpiłam do produkcji kolejnej partii muffinków. Tym razem, na szczęście, obyło się już bez dodatkowych atrakcji… 

Migdałowe Babeczki z Czerwoną Porzeczką