Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
20 stycznia 2015 in Psychologia by Katarzyna Droga

Francuski coaching – sposób na realizację marzeń?

Życie jak film. Paryż i Nowy Jork, miłość, zwycięstwa i klęski. Kamila Kubiak nauczyła się osiągać swoje cele, a pomaga jej w tym ChouChou. Dziś namawia inne kobiety do realizacji marzeń.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Paryż. Jedna z najlepszych agencji reklamowych: TBWA/PARIS i ja jako art director. Było to miejsce magiczne – jak z filmu „Diabeł ubiera się u Prady”. O dziewiątej w pracy, a jak kogoś nie było – dywanik u szefa. Trzy spotkania z szefem i pakujesz manatki. Pracowaliśmy niekiedy do czwartej nad ranem, ale ta ciężka praca była połączona z wielką przyjemnością, fantastycznymi ludźmi i projektami. Miałam ułożone życie: pracę, świetną pensję, mieszkanie i mężczyznę, który twierdził że kocha mnie ponad wszystko. Ale tliło się we mnie inne pragnienie: chciałam spróbować sił w Nowym Jorku. A mam zasadę, że o swoich marzeniach mówię głośno i wszystkim dookoła. Świat o nich wtedy słyszy i usłyszą ludzie, a wbrew temu, co się powszechnie mówi, ludzie ludziom pomagają. Więc tak chodziłam i gadałam, aż pewnego dnia moja szefowa powiedziała, że jest wolne miejsce w naszym oddziale w Nowym Jorku. I nagle bardzo trudno było mi podjąć decyzję, zostawić wszystko w Paryżu. Szefowa wysłała mnie do swojej coacherki Manuelle. Przeszłam coś, co całkowicie zmieniło moje życie. Do Nowego Jorku pojechałam, i wróciłam – ale nie to okazało się najważniejsze.

Manuelle najpierw zadała mi pytanie, czy wiem, czego chcę. Tak, chcę pojechać do Nowego Jorku, ale… nie wiem, czy sobie poradzę. Powiedziała wtedy: „Słonia nie da się zjeść w całości. Trzeba podzielić go na elementy i opracować kolejność zjadania”. Rozpisałyśmy mój wyjazd na etapy – kawałki słonia – ułożyłyśmy po kolei wszystkie działania, które powinnam wykonać. Manuelle stosowała w swoim coachingu taką oto metodę: nakładała mi na prawą rękę szmatkę z gumką, abym pamiętała cel, jaki ustaliłyśmy na miesiąc. Musiałam wpisywać na szmatce każdy kolejny etap – aby cały czas pamiętać, co mam zrobić, bo wprawdzie z coachingu wychodzimy pełni energii, ale już po dwóch dniach nie pamiętamy, co było ważne. Szmatka ma o tym przypominać. A gumka recepturka jest po to, aby boleśnie z niej strzelać, kiedy najdzie mnie myśl, że sobie nie poradzę. Szmatka coraz bardziej się dematerializowała – ulegała zniszczeniu. I tak miało być, bo im bardziej ona była zniszczona – tym bardziej ja zbliżałam się do celu.

Nowy Jork, Moskwa, Warszawa

Wreszcie pojechałam do Nowego Jorku, a ze swoim partnerem umówiłam się, że wrócę po dwóch latach. Dotrzymałam słowa, on tymczasem dostał pracę w Moskwie. Pojechałam tam za nim i… to był koniec miłości. Nasz związek przetrwał rozstanie, moją pracę w Nowym Jorku, ale tak jak Napoleon i Hitler – tak i my nie daliśmy rady Moskwie. To nie jest miejsce dla kobiety z cywilizowanego świata, nasza mentalność, to, że nam nie trzeba nosić torebki, że możemy zrobić to same, że zarabiamy własne pieniądze – to jest tam nie do przyjęcia. Rosjanki są bardzo piękne, ale ich jedyna możliwość, żeby żyć i zaistnieć, to znaleźć bogatego mężczyznę. Bywało, że nasi koledzy byli wpuszczani do klubu nocnego, a my, kobiety z zagranicy – nie. Źle się tam czułam, nie chciałam tam zostać.

Wróciłam do Polski, ale świat reklamy nie różnił się tu wiele od rosyjskiego. Pracowałam, zarabiałam duże pieniądze, szmatkę i recepturkę dawno wrzuciłam do szuflady i stopniowo popadałam w depresję. To był ciężki czas w moim życiu – okres dogorywania. Teraz wiem, że przegapiłam moment, w którym marzenie – moja praca – stało się kieratem. Miałam 34 lata, zarabiałam znakomicie. Co z tego? W każdy piątek zaraz po pracy jechałam taksówką na Okęcie, łapałam pierwszy możliwy samolot, uciekałam. Leciałam do europejskiej stolicy, aby rzucić się w wir zakupów. Łudziłam się, że uszczęśliwią mnie przedmioty, które kupię. A potem taszczyłam lampy, półki, wysyłałam w paczkach, a kiedy przychodziły pudła – nie miałam chęci ich otworzyć. Buty kupowałam hurtowo – oczekiwałam, że pantofle i czółenka zapewnią mi szczęście. Przeszłam swojego rodzaju syndrom prostytutki – one wydają podobno wszystkie pieniądze, jakie zarobią, w nadziei, że odkupią sobie stracony czas. Było mi źle, ale nie wiedziałam, co mogłabym robić innego. Rzucić pracę? Za co będę żyć? Na szczęście zareagował mój organizm – odmówił mi posłuszeństwa. Przyszła noc, kiedy nie mogłam spać z bólu, rano poszłam do lekarza, stwierdził stan przedzawałowy. Dostałam zwolnienie – trzy tygodnie bez pracy. I zrozumiałam, że nie jestem w stanie do niej wrócić. Kiedy tak leżałam, przyszło wspomnienie coachingu – Manuelle nauczyła mnie przecież, co trzeba robić w trudnych chwilach. „Zawsze masz wybór” – mówiła. – „Jeśli czujesz, że coś ci nie odpowiada: powiedz »nie«”.

„To jest ten moment” – powiedziałam i dałam sobie prawo do wolności. „To nie moje miejsce”. A gdzie ono jest? To inna sprawa.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI