Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

BREMEN, DEUTSCHLAND - MAY 04:
Fotoproduktion Fun Factory, Produkt mit Hand,  Delight, Mai 2015

Foto: Philipp Guelland fuer Fun Factory
BREMEN, DEUTSCHLAND - MAY 04: Fotoproduktion Fun Factory, Produkt mit Hand, Delight, Mai 2015 Foto: Philipp Guelland fuer Fun Factory
18 października 2016 in Seks by redakcja

Czego nie wiesz o gadżetach erotycznych

Ile wieków temu wymyślono dildo? Jaki jest najpopularniejszy kolor wibratora? Jaką zabawkę do seksu kupują najczęściej mężczyźni w Chinach a jaką w Polsce? Fun Factory, czołowy producent gadżetów erotycznych na świecie, obchodzi 20 urodziny. Z tej okazji dzieli się ciekawostkami o na temat zabawek.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dildo stare jak świat

Myli się ten, kto uważa, że gadżety erotyczne to wymysł ludzi współczesnych. Najstarsze odnalezione dildo ma 30 000 lat. Do dziś zachowały się przedmioty w kształcie męskiego członka rzeźbione w drewnie czy kości słoniowej. Dildo z XVIII wykonane ze skóry znaleziono nawet w Gdańsku. Odkryto je w starej latrynie szkoły fechtunku.

Najdroższy wibrator świata

Niebagatelną kwotę 1,8 miliona dolarów wydał David Beckham na wibrator dla swojej żony, gdy ta zaszła w ciążę. Cenę tłumaczy wykonanie z czystej platyny, zdobienie 10-karatowym diamentem oraz dołączony łańcuszek z 16-karatowych diamentów. Powstało jedynie 10 egzemplarzy. Już samo posiadanie takiego cacka jest podniecające.

Pingwin z plasteliny

W 1996 roku Dirk Bauer i Michael Pahl, świeżo po studiach na politechnice, zaczęli lepić przy  kuchennym stole modele z plasteliny. Pracowali nad dildem, które byłoby atrakcyjne wizualnie (nie nawiązujące wyglądem do penisa) i bezpieczne dla zdrowia. W ten sposób zaprojektowali niebieski, silikonowy Paddy Penguin (Pingwinek Przylepka) – pierwszy produkt Fun Factory i pierwszy „designerski” gadżet erotyczny.

Erotyczny design

Gadżety erotyczne stały się małymi dziełami sztuki, dostępnymi w wielu kolorach i nierzadko w fantazyjnych, zupełnie nie naturalistycznych kształtach. Są również nagradzane w prestiżowych konkursach. Pierwszym wibratorem docenionym za design był Delight w kształcie konika morskiego – w 2008 r. otrzymał sławną nagrodę Red Dot.

Różowe bestsellery i chińska kobra

Najczęściej kupowane zabawki Fun Factory są w kolorze różowym. Najpopularniejszym modelem jest wibrator Patchy Paul przypominający kształtem gąsienicę. Do tego stopnia, że firma postawiła przy swojej siedzibie jego dmuchaną replikę imponujących rozmiarów. Natomiast w Chinach i Japonii bestsellerem jest stymulator dla mężczyzn Cobra Libre II. Panowie w Azji to najwidoczniej więksi gadżeciarze niż Europejczycy…

W Polsce prawdziwym hitem są kulki waginalne do trenowania mięśni Kegla oraz, co może zaskakiwać, ich odpowiednik dla mężczyzn – analne kulki B Balls. Rodzimi kochankowie często kupują również zabawki fetyszowe, takie jak pejcze, kajdanki, opaski na oczy, kneble, a wraz z tym podniecające czarne gadżety erotyczne – komentuje Anna Moderska, edukatorka seksualna, organizatorka Toyparty.

Kto się bawi gadżetami?

Według danych Fun Factory do seksu przy użyciu zabawek przyznaje się 45 proc. kobiet i 41 proc. mężczyzn.

Silikonowe dzieła sztuki

Dzisiejsze zabawki coraz częściej tworzy się z bezpiecznego silikonu medycznego. Te najwyższej jakości są tworzone ręcznie – najpierw odlewana a potem wykańczane. Z odpadów powstałych przy produkcji jeden z pracowników Fun Factory, a jednocześnie artysta, Dennis Stuckenbrock, tworzy silikonowe dzieła sztuki.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI