Krystyna Janda po raz pierwszy dubbinguje postać z gry video

Równo 35 lat po swoim debiucie filmowym w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy (1976), Krystyna Janda debiutuje po raz drugi. Tym razem w filmowej grze Uncharted 3.
Krystyna Janda użyczyła swojego głosu głównej postaci kobiecej – Katherine Marlowe. Jest ona przywódczynią tajemnej organizacji. To kobieta o niezwykle silnej osobowości i największy wróg głównego bohatera – Nathana Drake’a. Dialogi z jej udziałem dodają scenom specyficznego smaczku, a sama wyrazista postać wprowadza do gry powiew świeżości.

Krystyna Janda o pracy nad Uncharted 3, mówi, jak o ciekawym i zupełnie nowym dla niej doświadczeniu: Jest to moje pierwsze doświadczenie w dubbingu postaci z gry. Zdecydowałam się wziąć udział w tym projekcie z czystej ciekawości i muszę przyznać, że okazało się to dla mnie nie lada wyzwaniem. Okazało się bowiem, że nie mogę operować pewnymi środkami wyrazu jakie stosuję grając w filmie lub teatrze, a muszę niezwykle precyzyjnie i dosłownie oddać emocje, które odczuwa moja bohaterka w danej chwili. Z całą pewnością wcielenie się w postać złej i silnej jednocześnie Katherine Marlowe, było dla mnie doświadczeniem ciekawym i jednocześnie odległym od tego, czym zajmuję się na co dzień.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Bc-yyp3B24I#!

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, to przepełniona akcją historia, która zabiera gracza w pasjonującą podróż niemalże po całym świecie. W poszukiwaniu słynnej „Atlantydy Piasków” – tajemniczego miasta pełnego skarbów, Nathan Drake wraz z wieloletnim przyjacielem i mentorem Victorem Sullivanem wybierają się na śmiałą wyprawę do samego serca Pustyni Arabskiej. W chwili, gdy straszliwe sekrety tego zaginionego miasta zostają odkryte, podróż zmienia się w desperacką próbę przetrwania. Naszemu bohaterowi przeszkodzić będzie się starała tajemnicza organizacja, której przewodzi bezwzględna przywódczyni.

Premiera gry Uncharted 3: Oszustwo Drake’a – miała miejsce 3 listopada. Gra dostępna jest na konsole Playstation 3.