Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Radiohead „The King Of Limbs”

12 kwietnia 2011 in Muzyka by Kalina Mróz
Radiohead to już legenda. Po przełomowym „OK Computer” słynny zespół nagrywał wyłącznie dobre lub bardzo dobre krążki, utrwalając tylko swoją solidną pozycję megagwiazdy.

Najnowszy album Thoma Yorka i spółki, „The King Of Limbs”, pojawił się na rynku z zaskoczenia i bez żadnych chwytów promocyjnych. I słusznie, bo trudno byłoby nazwać to dziełem wnoszącym do świata muzyki jakąś nową jakość. Za posępną okładką kryje się osiem skromnych, niemal minimalistycznych kompozycji, sprawiających wrażenie echa dawnych dokonań – zwłaszcza z czasów „Kid A” i „Amnesiac”. Długawym, wręcz rozwleczonym, elektronicznym utworom brakuje energii z „In Rainbows”. Typowa dla Radiohead melancholia urasta w „The King Of Limbs” do męczących i niestety „zamulających” rozmiarów. Całość sprawia wrażenie robionej trochę od niechcenia, bez głębszej refleksji. Najciekawiej wypada utwór promujący płytę, czyli przyjemnie zrytmizowany, odrobinę żywszy niż pozostałe piosenki „Lotus Flower”.

Album nie jest oczywiście całkowicie nieudany, w końcu Radiohead to solidna marka. Szkoda jednak, że tym razem zaproponowała fanom letnią, nudnawą muzykę, której jedynie m o ż n a posłuchać. Jak na legendę, to za mało.

XL Recordings


Rajskie ptaki w Twoim ogrodzie

Wiosna i lato to czas wyjątkowych spotkań na świeżym powietrzu. Garden party czy weekendowe przyjęcia z bliskimi na tarasie mają swój niepowtarzalny i bezpretensjonalny urok. ...

Wywiad SENSu: Joanna Brodzik

Na prośby widzów wróciła właśnie na plan szóstego sezonu serialu z cyklu „Nad rozlewiskiem”, na prośbę naszej redakcji po raz trzeci pojawiła się na okładce ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI