Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

5 czerwca 2014 in Kultura by redakcja

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Serenada Dvoraka

W naszym cyklu „utwór tygodnia", polecany przez stypendystów MPF, Dominik Karaszewski wybrał Serenadę na instrumenty dęte Dvoraka. Dlaczego? „Bardzo lubię słowiańską muzykę, a to świetne wykonanie berlińskich filharmoników sprawia, że jest to jeden z moich ulubionych utworów Dvoraka i z literatury muzycznej całego świata. Dodatkowo w tym utworze są trzy waltornie, a to jest mój instrument! Idealnie się komponuje z instrumentami drewnianymi, więc tym milej mi się go słucha".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
Dominik Karaszewski, waltornista, obecnie uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.
Jest stypendystą Młodej Polskiej Filharmonii od 2013 r. Ostatnie osiągnięcie, którym chciałby się pochwalić, to wyróżnienie w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej.

fot.arch. pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Kiedy zaczęła się moja przygoda z muzyką?  Praktycznie od początku, ponieważ moi rodzice są muzykami i to oni namówili mnie, abym chodził do szkoły muzycznej.

Kiedy nie gram i mam trochę wolnego czasu, to… maluję i łowię ryby.

Młoda Polska Filharmonia dla mnie osobiście jest wspaniałym doświadczeniem, pozwalającym na należyte przygotowanie się do przyszłej pracy w orkiestrze. Granie w niej ze wspaniałymi kolegami sprawia mi ogromną przyjemność. Jestem dumny, że mogę grać w tej dobrej orkiestrze.
Moje najbliższe plany? Chciałbym zdać na studia do Hanoweru do prof. Markusa Maskuniitty’ego.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI