Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: Serenada Dvoraka

International Music Score Library Project

W naszym cyklu „utwór tygodnia”, polecany przez stypendystów MPF, Dominik Karaszewski wybrał Serenadę na instrumenty dęte Dvoraka. Dlaczego? „Bardzo lubię słowiańską muzykę, a to świetne wykonanie berlińskich filharmoników sprawia, że jest to jeden z moich ulubionych utworów Dvoraka i z literatury muzycznej całego świata. Dodatkowo w tym utworze są trzy waltornie, a to jest mój instrument! Idealnie się komponuje z instrumentami drewnianymi, więc tym milej mi się go słucha”.

reklama

Dominik Karaszewski, waltornista, obecnie uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.
Jest stypendystą Młodej Polskiej Filharmonii od 2013 r. Ostatnie osiągnięcie, którym chciałby się pochwalić, to wyróżnienie w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej.

fot.arch. pryw.

Muzyczny kwestionariusz MPF

Kiedy zaczęła się moja przygoda z muzyką? Praktycznie od początku, ponieważ moi rodzice są muzykami i to oni namówili mnie, abym chodził do szkoły muzycznej.

Kiedy nie gram i mam trochę wolnego czasu, to… maluję i łowię ryby.

Młoda Polska Filharmonia dla mnie osobiście jest wspaniałym doświadczeniem, pozwalającym na należyte przygotowanie się do przyszłej pracy w orkiestrze. Granie w niej ze wspaniałymi kolegami sprawia mi ogromną przyjemność. Jestem dumny, że mogę grać w tej dobrej orkiestrze.
Moje najbliższe plany? Chciałbym zdać na studia do Hanoweru do prof. Markusa Maskuniitty’ego.