Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Czy październik może być zielony?

123RF.com
3 października 2011 in Ekologia by Joanna-Sarniewicz
Fundacja Aeris Futuro twierdzi, że tak. Jak to zrobić? Wziąć udział w konkursie na Ekobiuro.

Choć miesiąc ten na ogół kojarzy nam się z zielono-złoto-czerwonymi barwami liści, organizatorzy akcji zachęcają, by dołączyć do nim zieleń. Zielony Październik to hasło tegorocznego konkursu. Możemy udowodnić, że i w pracy możemy się wykazać „ekologiczną postawą”. Zorganizujcie się w małą (maksymalnie 20-osobową) eko-grupę i do dzieła. Możecie przeprowadzić akcję edukacyjną, zaproponować kolegom dzień bez samochodu, przeprowadzić selekcję odpadów – to tylko kilka pomysłów. A najlepiej wpadnijcie na swoje własne – liczy się kreatywność. Potem trzeba tylko przysłać do Fundacji relację. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone wyjazdem integracyjnym do ciekawego przyrodniczo miejsca. Od razu uprzedzamy – nie będzie to wycieczka daleka i egzotyczna – by ograniczyć związaną z transportem emisję dwutlenku węgla, cel wyprawy będzie jak najbliżej waszego miejsca zamieszkania. Co wcale nie znaczy, że wyjazd stanie się przez to mniej atrakcyjny – często zupełnie nie znamy tego, co blisko… Dla tych, którzy zajmą pozostałe miejsce na podium, będą jeszcze nagrody rzeczowe.

Relacje trzeba przysłać do 15 listopada razem z formularzem zgłoszeniowym (do pobrania na stronie fundacji): mailem na adres konkurs@aeris.eko.org.pl lub pocztą na adres ul. Krowoderska 11/8, 31-141 Kraków.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI