Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
28 maja 2015 in Styl Życia by redakcja

Oszczędzaj energię w pracy!

Przychodzisz na ósmą i ani się obejrzysz, zegar wybija 17, a ty nie zrobiłaś połowy rzeczy, jakie miałaś na dziś zaplanowane. Chcesz to zmienić? Wystarczy, że zastosujesz się do prostych wskazówek. I zaczniesz się wreszcie wyrabiać!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Trzymaj przy łóżku papier i długopis (lub wieczne pióro) na wypadek, gdybyś obudziła się w nocy i zaczęła myśleć o tym, co masz do zrobienia. Zapisz to od razu, w przeciwnym wypadku spędzisz bezsenną noc, zamartwiając się, czy rano będziesz wszystko pamiętać.

2. Uwolnij się od tyranii poczty elektronicznej. W czasie weekendu schowaj swojego BlackBerry lub iPhone’a do szuflady i wyjmuj go tylko raz dziennie na pół godziny. Próbuj robić tak nawet w ciągu tygodnia. Przeznacz pewną ilość czasu na czytanie e-maili i pisanie odpowiedzi. To lepsze niż nieustające sprawdzanie poczty.

3. Przez tydzień prowadź dziennik i zapisuj wszystko, co robisz. Przeczytaj potem swoje notatki i wybierz trzy rzeczy, które mogłabyś przekazać komuś innemu w swojej firmie.

Źródło: H. McGregor, „Poradnik dla ambitnych kobiet. Jak zrobić karierę”, Rebis 2014

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI