Praca poza biurem – zdrowsza i wydajniejsza

123rf.com

Nowe badania udowadniają, że elastyczne podejście do miejsca wykonywania pracy, znacznie zwiększa jej wydajność, poprawiając sen i ogólny stan zdrowia pracownika. Jakie są argumenty za pracą poza biurem?
Socjologowie z University of Minnesota – Erin Kelly i Phyllis Moen – przedstawili wyniki swoich badań w Journal of Health and Social Behavior. – Pokazuje one, że praca w biurze pod ścisłą kontrolą nie sprzyja zdrowiu i samopoczuciu pracowników, co obniża wydajność pracy – powiedział Kelly. W programie wzięli udział pracownicy, którzy pracowali pod nadzorem i tacy, którzy sami wyznaczali sobie miejsce pracy oraz cele. Najlepsze wyniki mieli ci, którzy otrzymali wolność zmiany strategii pracy bez uzyskania zgody szefa, pracowali oni poza biurem.

Oto kluczowe wnioski badań: osoby, które pracowały w elastycznym programie poza biurem:
spały o 52 minuty dłużej, zgłosiły również o wiele lepszy stan zdrowia, mniej konfliktów w rodzinie, wyższy poziom energii, świetne samopoczucie.

O cechach, które wyzwalają stres w pracy, czytaj TUTAJ. O tym, jakie są sposoby na podwyższenie wydajności w pracy – TUTAJ.

Źródło: American Sociological Association

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link