Praca poza biurem – zdrowsza i wydajniejsza

123rf.com

Nowe badania udowadniają, że elastyczne podejście do miejsca wykonywania pracy, znacznie zwiększa jej wydajność, poprawiając sen i ogólny stan zdrowia pracownika. Jakie są argumenty za pracą poza biurem?
Socjologowie z University of Minnesota – Erin Kelly i Phyllis Moen – przedstawili wyniki swoich badań w Journal of Health and Social Behavior. – Pokazuje one, że praca w biurze pod ścisłą kontrolą nie sprzyja zdrowiu i samopoczuciu pracowników, co obniża wydajność pracy – powiedział Kelly. W programie wzięli udział pracownicy, którzy pracowali pod nadzorem i tacy, którzy sami wyznaczali sobie miejsce pracy oraz cele. Najlepsze wyniki mieli ci, którzy otrzymali wolność zmiany strategii pracy bez uzyskania zgody szefa, pracowali oni poza biurem.

reklama

Oto kluczowe wnioski badań: osoby, które pracowały w elastycznym programie poza biurem:
spały o 52 minuty dłużej, zgłosiły również o wiele lepszy stan zdrowia, mniej konfliktów w rodzinie, wyższy poziom energii, świetne samopoczucie.

O cechach, które wyzwalają stres w pracy, czytaj TUTAJ. O tym, jakie są sposoby na podwyższenie wydajności w pracy – TUTAJ.

Źródło: American Sociological Association