Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
16 grudnia 2014 in Praca i Finanse by redakcja

Świąteczne bonusy dla pracowników

Według danych Instytutu Badawczego Randstad niemal 1/3 firm (30%) deklaruje, że organizuje dla swoich pracowników wigilię firmową. Najpopularniejszymi prezentami są z kolei bony podarunkowe oraz premie okolicznościowe. Gwiazdkowym prezentem bywa także dodatkowy dzień wolny. A co sami pracownicy chcą otrzymywać z okazji Świąt Bożego Narodzenia?
  • Oprócz podstawowych świadczeń dodatkowych, jak opieka zdrowotna i karnety sportowe – największym zainteresowaniem cieszą się karnety na paliwo (43%).
  • Na drugim miejscu wśród pożądanych prezentów znalazły się vouchery na wakacje (37%) a zaraz po nich – karnety na wydarzenia kulturalne (30%).
  • 19% pracujących Polaków chciałoby otrzymywać codziennie opłacony lunch, a 15% możliwość skorzystania z doradztwa personalnego.

„Pracodawcy powinni sprawdzać, co może ucieszyć podwładnych, zanim podejmą decyzję związaną z wyborem podarunków”, komentuje Maciej Bąk, ekspert ds. raportów wynagrodzeń w Grupie Pracuj. Dodaje także, że najbardziej korzystnym dla pracownika rozwiązaniem jest możliwość samodzielnego wybrania świadczenia spośród kilku dostępnych. Choć jest to najbardziej skomplikowane rozwiązanie do wdrożenia, to zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo, że pracownik potraktuje okolicznościowy podarunek za rzeczywistą nagrodę. Organizacja firmowej kolacji czy jednorazowa premia to tradycyjne formy celebrowania okresu bożonarodzeniowego w firmach, ale warto też pomyśleć o prezentach w postaci całorocznych bonusów – mają one tę zaletę, że motywują pracownika nie tylko w czasie Świąt.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI