Zmienić zawód po urodzeniu dziecka

Myślała, że zostanie technologiem żywienia, teraz pracuje jako położna. Przerwała pisanie doktoratu z biochemii, żeby zająć się prowadzeniem sklepu z zabawkami. Księgowa z dużej firmy nie wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim, za to otworzyła kawiarnię. Dlaczego część kobiet zmienia zawód po urodzeniu dziecka?

Co cię nie zabije, to cię wzmocni

Macierzyństwo od samego początku daje kobietom wgląd w wiele sfer życia, o których istnieniu wcześniej nie myślały. Żeby wychować zdrowe fizycznie i psychicznie dziecko, trzeba pokonać różne przeszkody. Te zmagania mogą jednocześnie przysporzyć motywacji jak i inspiracji do działań zawodowych. Dominka Adamczyk, założycielka Akademii Zdrowego Odżywiania Tao Zdrowia, najpierw leczyła dietą swojego synka, a potem zaczęła działalność szkoleniową. Przed urodzeniem dziecka pracowała jako stylistka i redaktor mody w magazynach kobiecych.

Marta Sobiło, najpierw sama zmierzyła się z niechęcią do jedzenie u swojego synka, a potem założyła portal na temat żywienia dzieci metodą BabyLedWeaning. Dziś jest też właścicielką sklepu z akcesoriami dla niemowląt, z zawodu jest architektem zieleni.

Anna Zdrojewska, która pracowała w telewizji, po urodzeniu córeczki założyła wydawnictwo. Postanowiła wydawać takie książki o macierzyństwie, które jej samej pokazały nową perspektywę rodzicielstwa, a których brakowało na rynku.

Pani Małgorzata dłuższy czas szukała najemcy parteru domu, w którym mieszkała. W końcu