Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

shutterstock
shutterstock
1 lipca 2014 in Styl Życia by redakcja

Top 5: najpiękniejsze miejsca w Pieninach

Pieniny są jednym z najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Charakteryzują się różnorodną ofertą turystyczną, dzięki której mogą sprostać oczekiwaniom miłośników przyrody, pasjonatów historii, a także zapalonych poszukiwaczy skarbów. Oto propozycje pięciu wyjątkowych miejsc szczególnie wartych polecenia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Trzy Korony

Trzy Korony są najwyższym pienińskim masywem górskim. W jego skład wchodzi pięć szczytów, z których trzy najwyższe to Okrąglica, Płaska Skała oraz Pańska Skała. Dla wszystkich amatorów górskich spacerów jest to obowiązkowy punkt wycieczki w Pieniny. Na szczyt dojdziemy szlakami turystycznymi z Czorsztyna, Sromowiec i Krościenka, a trud wędrówki zostanie nagrodzony zachwycającymi widokami między innymi na dolinę Dunajca i Tatry (http://www.pieniny.net/atrakcje/3korony.htm).

Przełom Dunajca

Dunajec jest niezwykle urokliwy i daje szereg możliwości aktywnego spędzenia czasu. Jednak to nie tylko propozycja dla pasjonatów adrenaliny i spływów kajakowych. Miłośnika zapierających dech widoków z pewnością zainteresuje Przełom Dunajca, gdzie rzeka płynie w głębokim, wyżłobionym przez siebie wąwozie. Dziewięciokilometrowa trasa wyróżnia się wieloma gwałtownymi skrętami oraz wapiennymi urwiskami mającymi wysokość 300-500 metrów ponad powierzchnią wody.

Rezerwat krajobrazowy „Biała Woda”

Utworzony w 1963 roku znajdujący się w Małych Pieninach rezerwat krajobrazowy „Biała Woda” jest wspaniałym miejscem wypoczynku. Do dyspozycji mamy trasy do wycieczek pieszych, rowerowych, narciarskich (które są doskonałą propozycją dla miłośników biegów narciarskich) oraz konnych. Warto także zapoznać się z historią regionu i dziedzictwem kultury Łemków. Jako bazę noclegową możemy wybrać miejsca zapewniające nam nie tylko wygodę, spokój i wyśmienite jedzenie, ale również samo w sobie będące atrakcją turystyczną. Wszystko to proponuje nam na przykład znajdujący się u wejścia do rezerwatu pensjonat, którego szczegółową ofertę znajdziemy na stronie www.gromadabialawoda.pl.

Czorsztyn

To niewielka wieś położona na pograniczu Pienin i Gorców. Jej okolice stanowią malowniczy zakątek bogaty w atrakcje turystyczne, do których należą urokliwe ruiny zamku królewskiego, Jezioro Czorsztyńskie wraz z majestatyczną zaporą na Dunajcu, Zielone Skałki oraz zabytkowe budynki tworzące Osadę Czorsztyn. Wspaniałą atrakcję stanowią rejsy po jeziorze, w trakcie których można podziwiać góry i okoliczne zabytki.

Zamek w Niedzicy

Ta średniowieczna warownia wybudowana na wysokiej stromej skale przetrwała do obecnych czasów w nienaruszonym stanie i aktualnie pełni funkcje muzealno-hotelowo-gastronomiczne. Turyści mogą poczuć się tu jak bohaterowie serialu „Janosik”, w trakcie realizacji którego zamek stanowił tło dla części ujęć. Wyobraźnię pobudza też legenda o inkaskim skarbie ukrytym na terenie warowni.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI