Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Biżuteria na Sylwestra

redakcja
MyBaze.com_Bransoleta_Fanny_Franz
29 grudnia 2014 in Moda i uroda by redakcja
Oryginalna biżuteria sprawia, że nawet zwykła „mała czarna” nabierze zadziornego charakteru. Co więcej, oryginalna wcale nie oznacza: droga. Warto zwrócić uwagę na kolekcje biżuterii młodych polskich projektantów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Industrialna

MyBaze.com_Bransoleta_Fanny_Franz

Przedmioty codziennego użytku coraz częściej stają się nie tylko inspiracją, ale i tworzywem dla projektantów biżuterii. Jest to jeden z najciekawszych trendów ostatnich lat nie tylko w jubilerstwie, ale szerzej w designie.

– Zużyte mechanizmy, łożyska i układy scalone po zegarkach czy prawdziwe naboje to tylko niektóre przykłady nietypowych części, z jakich wykonują swoją biżuterię takie polskie marki jak Unikke Design czy Fanny & Franz. Wbrew pozorom taka industrialna biżuteria nadaje się świetnie do eleganckich kreacji sylwestrowych – przekonuje Marta Krężelewska, stylistka MyBaze.com, platformy designu, na której można kupić oryginalne projekty polskich i zagranicznych twórców.

Zdj. Bransoleta Fanny&Franz/MyBaze.com

Kolczyki Blackbird Designs/ MyBaze.com

Minimalistyczna

Duże formy  przyciągają wzrok. Trzeba jednak pamiętać, że  wyrazista biżuteria może zdominować całą stylizację.  Warto więc trzymać się zasady „mniej znaczy więcej”, zwłaszcza że proste, minimalistyczne formy są równie efektowne. Jak przekonuje stylistka: „ Nawet niewielkich rozmiarów kolczyki czy delikatny naszyjnik mogą zrobić wrażenie swoimi nietypowymi kształtami ”.

Zdj. Kolczyki Blackbird Designs/ MyBaze.com

My.Base.com_Bransoleta DV JewelleryGeometryczna

Geometryczne wzory w biżuterii powracają co jakiś czas w nowych odsłonach. Oprócz klasycznych kształtów kwadratów, kół, rombów czy trójkątów pojawiają się także bardziej awangardowe wzory.  Geometryczne kształty same w sobie nie są przytłaczające, ale w dużej biżuterii łatwo popaść w przesadę – pamiętajmy więc,  że jeśli na przykład wybieramy wyrazisty wisior, to lepiej zrezygnować z długich kolczyków.

Zdj. Bransoleta DV Jewellery/ MyBaze.com


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI