Biżuteria na Sylwestra

Oryginalna biżuteria sprawia, że nawet zwykła „mała czarna” nabierze zadziornego charakteru. Co więcej, oryginalna wcale nie oznacza: droga. Warto zwrócić uwagę na kolekcje biżuterii młodych polskich projektantów.

reklama

Industrialna

MyBaze.com_Bransoleta_Fanny_Franz

Przedmioty codziennego użytku coraz częściej stają się nie tylko inspiracją, ale i tworzywem dla projektantów biżuterii. Jest to jeden z najciekawszych trendów ostatnich lat nie tylko w jubilerstwie, ale szerzej w designie.

– Zużyte mechanizmy, łożyska i układy scalone po zegarkach czy prawdziwe naboje to tylko niektóre przykłady nietypowych części, z jakich wykonują swoją biżuterię takie polskie marki jak Unikke Design czy Fanny & Franz. Wbrew pozorom taka industrialna biżuteria nadaje się świetnie do eleganckich kreacji sylwestrowych – przekonuje Marta Krężelewska, stylistka MyBaze.com, platformy designu, na której można kupić oryginalne projekty polskich i zagranicznych twórców.

Zdj. Bransoleta Fanny&Franz/MyBaze.com

Kolczyki Blackbird Designs/ MyBaze.com

Minimalistyczna

Duże formy przyciągają wzrok. Trzeba jednak pamiętać, że wyrazista biżuteria może zdominować całą stylizację. Warto więc trzymać się zasady „mniej znaczy więcej”, zwłaszcza że proste, minimalistyczne formy są równie efektowne. Jak przekonuje stylistka: „ Nawet niewielkich rozmiarów kolczyki czy delikatny naszyjnik mogą zrobić wrażenie swoimi nietypowymi kształtami ”.

Zdj. Kolczyki Blackbird Designs/ MyBaze.com

My.Base.com_Bransoleta DV JewelleryGeometryczna

Geometryczne wzory w biżuterii powracają co jakiś czas w nowych odsłonach. Oprócz klasycznych kształtów kwadratów, kół, rombów czy trójkątów pojawiają się także bardziej awangardowe wzory. Geometryczne kształty same w sobie nie są przytłaczające, ale w dużej biżuterii łatwo popaść w przesadę – pamiętajmy więc, że jeśli na przykład wybieramy wyrazisty wisior, to lepiej zrezygnować z długich kolczyków.

Zdj. Bransoleta DV Jewellery/ MyBaze.com