Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

www-kafelek-jfs2016-665x325
18 stycznia 2016 in Moda i uroda by redakcja

Moda, ekologia i DIY

Już niedługo, w dniach 5-7 lutego 2016, w Krakowie odbędzie się Eko Fashion Weekend, którego finałem będzie pokaz ubrań stworzonych z papieru Junk Fashion Show (7.02). Gośćmi specjalnymi Junk Fashion Show będą Marcin Giebułtowski – projektant biżuterii oraz Michał Zaczyński – krytyk mody.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Eko Fashion Weekend przypomina, jak ważnymi tematami we współczesnej modzie są ekologia oraz CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu. Pod okiem wykładowców Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru będzie można poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności – tworzenia biżuterii i notatników, a także redressingu – kreatywnego przerabiania ubrań. Warsztaty wpisują się w DIY, czyli do it yourself – pokazują, jak wiele możemy wykonać sami, wykorzystując recyklingowe materiały. Na warsztaty wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Junk Fashion Show, który odbędzie się 7 lutego w NCK, to pokaz kreatywności studentów SAPU. Otrzymali trudne zadanie: studenci musieli zaprojektować ubrania, a do ich stworzenia mogli użyć wyłącznie papieru. Poprzednie pokazy Junk Fashion Show pokazały jednak, że z tym wyzwaniem młodzi artyści potrafią sobie znakomicie poradzić. A nawet więcej – im trudniejszy materiał, tym bardziej efektowne i niebanalne stroje potrafią stworzyć. Dlatego pokaz papierowy SAPU zawsze budzi wielkie emocje i jest unikalnym przeżyciem modowym.

Marcin Giebułtowski przylatuje specjalnie z Londynu, gdzie mieszka i pracuje. W trakcie Junk Fashion Show zaprezentuje najnowszą kolekcję biżuterii, wykonanej z materiałów recyklingowych. Projekty Giebułtowwskiego noszą gwiazdy, m.in. Kayah, Beata Sadowska, Kasia Klich czy Marysia Sadowska. Michał Zaczyński to jeden z najlepszych polskich krytyków mody, autor bloga michalzaczynski.com. W czasie Eko Fashion Weekendu poprowadzi wykład na temat o tym, jak osiągnąć sukces w świecie mody.

Program:

5 lutego 2016 – WARSZTATY DIY – wstęp wolny
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52

16:30 – 18:45 – Warsztaty ręcznie wykonywanych notatników
16:30 – 18:45 – Warsztaty redressingu i personalizacji, czyli kreatywne przerabianie ubrań
16:30 – 18:45 – Warsztaty tworzenia biżuterii recyklingowej
Warsztaty prowadzone są przez wykładowców Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.
Obowiązują wcześniejsze zapisy.

6 lutego 2016, godzina 16:30 – WYKŁAD MICHAŁ ZACZYŃSKI – wstęp wolny
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52

7 lutego 2016, godzina 18:00 – JUNK FASHION SHOW
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Wstęp wolny/zaproszenia

Więcej informacji: www.ksa.edu.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI