Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
6 listopada 2015 in Parenting by redakcja

Jak zmotywować uczniów? Projekt „Motywator”

2 listopada 2015 rozpoczął się projekt edukacyjny „Motywator” wspierający rozwój kompetencji poznawczych i motywacji uczniów gimnazjów w Warszawie.  Projekt ma za zadanie pomóc młodzieży w usprawnieniu zdolności do koncentracji, a następnie w pracy nad sobą i poprawą samooceny. Uczniowie i nauczyciele mają bezpłatny dostęp do „Motywatora”. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Szybkie tempo życia w świecie realnym i cyfrowym oraz przeciążenie informacyjne stanowią wyzwanie dla procesu uczenia się i efektywnego wykonywania obowiązków. Nawet młode osoby narzekają na problemy z koncentracją i zapamiętywaniem informacji oraz realizacją założonych celów. Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Uniwersytetem SWPS oraz Neurogrą przygotowało edukacyjny projekt motywacyjny, „Motywator”. Treningi dostępne na platformie internetowej Motywatora mają formę angażujących gier komputerowych, które są na bieżąco personalizowane pod kątem potrzeb i wyników osiąganych przez danego uczestnika. Dzięki udziałowi w treningach mogą nabywać umiejętności związane ze sprawnym selekcjonowaniem informacji, nauczą się wybierać źródła stymulacji, ignorować szum informacyjny, wzmocnią zdolność rejestrowania i przywoływania informacji z pamięci oraz poczucie własnej sprawczości.

Ćwiczenia znajdujące się na platformie motywator.eu powstały w oparciu o serwis Neurogra.pl, narzędzie internetowe oferujące komputerowy trening zdolności intelektualnych. Merytorycznie projekt wspiera współtwórczyni serwisu Neurogra.pl – Anna Wieczorek-Taraday, doktorantka z Interdyscyplinarnego Centrum Stosowanych Badań Poznawczych Uniwersytetu SWPS oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz Maciej Taraday, doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowca Uniwersytetu SWPS, zajmujący się badaniem związku inteligencji z pamięcią.

Ważną rolę w projekcie odgrywają nauczyciele, których zadaniem jest wzmacnianie motywacji uczniów do wykonywania treningów oraz wykorzystanie w pracy dydaktycznej wiedzy o sposobach i możliwościach motywowania uczniów. Nauczyciele zostaną przeszkoleni w zakresie wykorzystywania efektów ćwiczeń treningów. Monitorują też, czy młodzi systematycznie przystępują do treningów by osiągnąć zakładane efekty. Treningi dla nauczycieli powstały we współpracy z dr Ewą Jarczewską-Gerc, psychologiem emocji i motywacji z Uniwersytetu SWPS.

Efekty pracy młodzieży nad koncentracją, pamięcią i motywacją będą miały wpływ nie tylko na ich osiągnięcia szkolne, ale także na jakość życia. Wystarczy ćwiczyć kilka razy w tygodniu po 20 min, aby poprawić swoją pamięć i koncentrację – zachęca Olaf Furmanek z Neurogra.pl. Dobra pamięć i umiejętność realizacji celów umożliwiają zaspakajanie potrzeb, usprawniają komunikację z otoczeniem, przekładają się na wzrost poczucia bezpieczeństwa, pewności siebie i dobrą samoocenę.

Więcej informacji o projekcie dla uczniów i nauczycieli na stronie projektu motywator.eu.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI