Warsztaty edukacyjne i spotkania z psychologami podczas Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach

Podczas rozpoczynającego się właśnie w Warszawie festiwalu Kino w Trampkach zainauguruje swoją działalność RODZINNY KLUB FILMOWY. Klub dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, w którym wspólnie oglądamy filmy a po nich dyskutujemy i dzielimy się wrażeniami. W ramach festiwalu, bezpośrednio po seansach, rodzice będą mogli wziąć udział w spotkaniach z psychologami a dzieci w warsztatach edukacyjnych o nieśmiałości i bullyingu. W Klubie odbędą się też dyskusje na temat przemocy w szkole i sytuacji uchodźców w Europie.
LOGO_RKF_2_kolorRodzinny Klub Filmowy to nowa inicjatywa fundacji Generator, która od wielu lat popularyzuje i praktykuje wykorzystywanie filmów w rozwoju osobistym i edukacji. Klub nie ma stałej siedziby czy regularnych pokazów. Pojawiać się będzie wszędzie tam, gdzie jest na niego zapotrzebowanie. Wystartuje podczas festiwalu Kino w Trampkach ale do końca roku pojawi się jeszcze w DZiK-u na Belwederskiej w Warszawie i podczas festiwalu filmów krótkometrażowych ŻUBROFFKA
w Białymstoku.

reklama

To nie przypadek, że Klub startuje właśnie podczas festiwalu Kino w Trampkach. „Na tym festiwalu możemy obejrzeć filmy, do których nie mamy na co dzień dostępu. Zamiast superprodukcji z Hollywood oglądamy historie wzięte z życia i bohaterów, z którymi łatwiej nam się zidentyfikować – mówi Lucyna Zembowicz pomysłodawczyni Rodzinnego Klubu Filmowego. Takie filmy służą nam do lepszego poznawania otaczającego świata i rozumienia samych siebie. Dzielenie się wrażeniami po seansach to nie tylko świetna okazja do wzmacniania więzi w rodzinie ale też do rozwijania naszej inteligencji emocjonalnej – dodaje”.

W ramach festiwalu Kino w Trampkach Rodzinny Klub Filmowy zaprasza rodziny na seanse świetnych filmów oraz warsztaty i dyskusje prowadzone przez doświadczonych edukatorów filmowych i psychologów związanych z fundacją Generator. Dzieci mogą wziąć udział w dwóch bezpłatnych warsztatach edukacyjnych – „Nieśmiałość, spoko dam radę”, który odbędzie się po pokazie filmu „Nowa klasa” (5 czerwca, niedziela, godz. 16:15, kino Luna) oraz „Bullying, czy to fajna gra?” po filmie „Cały nasz świat” (4 czerwca, sobota, godz. 16:00, kino Luna). W obydwu przypadkach rodzice dzieci biorących udział w warsztacie w trakcie ich trwania spotkają sie z psychologiem z Uniwersytetu dla Rodziców. By zapisać się na te wydarzenia skorzystać należy z formularzy zgłoszeniowych:

zapisy na warsztat „Bullying, czy to fajna gra?”

zapisy na warsztat „Nieśmiałość, spoko dam radę”

Uwaga! Dla naszych czytelników mamy prezent. Pierwsza rodzina, która zgłosi się na wybrany przez siebie warsztat Rodzinnego Klubu Filmowego, pisząc na adres lucyna@kinoterapia.pl, otrzyma od nas bezpłatną wejściówkę ma poprzedzający go seans filmowy.

Rodzinny Klub Filmowy przygotował też spotkanie po filmie dokumentalnym „Waleczne serce: Lizzie Velásquez” ukazującym sylwetkę jednej z najdzielniejszych kobiet świata (4 czerwca, godz. 16:00, kino Wisła) oraz rozmowę o uchodźcach po seansie filmu „Znaleźć dom” (11 czerwca, godz. 12:00, Multikino Ursynów).

Więcej o spotkaniach Rodzinnego Klubu Filmowego podczas festiwalu Kino
w Trampkach na stronie: http://kinowtrampkach.pl