Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
17 lutego 2016 in Psychologia by Edyta Walęciak-Skórka

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 9: Podejmij konkretne działanie

Już sam fakt, że to czytasz, oznacza, ze podjęłaś działanie. Jeśli do tego wykonałaś podane wcześniej ćwiczenia, Twój proces urzeczywistniania marzeń jest już w zaawansowanej fazie. Teraz tylko od Ciebie zależy, czy osiągniesz to co zamierzasz. Teraz jest Twój czas! Wykorzystaj to!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Zbyt często zdarza się, że mamy świetne pomysły, ale brakuje nam odwagi, by wprowadzić je w życie. Dlatego przyglądamy się, jak inni to robią i wyrzucamy sobie: dlaczego nie my? Na nasze nieszczęście właśnie po tym pytaniu rozwiązujemy worek z naszymi wymówkami i odpowiadamy sobie: „bo to jeszcze nie nasz czas”, „teraz muszę zająć się dziećmi”, „za mało wiem”, „jestem za stara”, „jestem za młoda” itd. Wszystko co wyciągniemy z tego wora, zatrzyma nas w miejscu, w którym jesteśmy.

Dlatego teraz zastanów się, czego Ty naprawdę chcesz? Zostać tu gdzie jesteś i tylko marzyć, czy wstać i zacząć te marzenia spełniać?

Jeśli wybierasz spełnienie, to pamiętaj, że los zapewne sprawdzi szczerość Twych intencji i podrzuci Ci zadanie do wykonania. Wtedy okaże się, czy za deklaracjami idą czyny.

Zanim jednak sprawdzi Cię los, ja poproszę Cię, byś zastanowiła się, co mogłabyś zrobić jeszcze dziś, by przybliżyć się do swojego celu. Może to będzie poszukanie jakiejś informacji, może wykonanie telefonu albo bezpośrednia rozmowa. Ważne byś dziś podjęła działanie. Nawet najmniejsze posunięcie jest tysiąc razy lepsze od jego zaniechania.

To jednak nie wszystko. Zastanów się również co mogłabyś zrobić w najbliższych dniach. Zaplanuj swoje działania i dopilnuj, by je wykonać. Ja wierzę w Ciebie i Twoje możliwości. Zrób jak proszę, a przesuniesz się na wyższy poziom.

Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI