Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 czerwca 2015 in Seks by redakcja

Samotny ojciec to świetny partner

W naszej kulturze ojciec samotnie wychowujący dziecko to wielkie zaskoczenie. Wiele osób nie wyobraża sobie, by związać się z osobą, która posiada już rodzinę z poprzedniego związku. Jednak dane z portali randkowych wskazują na to, że w porównaniu z latami ubiegłymi coraz większy procent osób nie miałby problemu z tym, żeby spotykać się z samotnym rodzicem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Bycie rodzicem, który w pojedynkę wychowuje dzieci, zajmuje się domem i pracuje to duże wyzwanie. W natłoku zajęć nie jest łatwo o wygospodarowanie czasu na spotkania towarzyskie, a co dopiero randkę. Do tego samotnym rodzicom trudniej jest znaleźć osobę, która będzie w stanie zaakceptować ich przeszłość i będzie gotowa na wspólne budowanie rodziny.

Dlaczego warto dać szansę samotnemu tacie?

1. Świetny słuchacz

Troskliwy rodzic wie, co oznacza cierpliwość i umiejętność znalezienia sensownej odpowiedzi na każde pytanie. Dlatego, umawiając się z samotnym tatą, możesz mieć pewność, że jest świetnym słuchaczem. Umiejętność wysłuchania drugiej osoby to cecha niezwykle ważna dla obojga partnerów chcących stworzyć bliską i udaną relację.

2. Nie ma problemu z okazywaniem uczuć

Dobry tato nie boi się mówić swoim pociechom ‘kocham Cię’, nie ma problemu z wyrażaniem uczuć i potrafi być troskliwy. Rodzicielstwo uczy z pewnością empatii oraz wrażliwości na potrzeby drugiej osoby. Dla rodzica czułe gesty i słowa są na porządku dziennym. Ojcowie również potrafią być wrażliwi oraz czuli!

3. Na pewno nie wie, co to egoizm

Zostając rodzicem, trzeba liczyć się z wieloma zmianami. Nowa rola wymaga często przewartościowania swojego dotychczasowego trybu życia oraz zmiany priorytetów. Mając dziecko człowiek uczy się brania odpowiedzialności już nie jedynie za siebie, ale i za inne osoby. Nie ma tu miejsca na egoizm czy egocentryzm, w szczególności, jeśli ktoś wychowuje dziecko w pojedynkę.

4. Rozsądny i odpowiedzialny

Dobry rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Jeśli samotny tata decyduje się na to, by znaleźć partnerkę, chce, żeby była to odpowiednia osoba, z którą może tworzyć rodzinę. Przedstawiając partnerkę swoim dzieciom chce mieć pewność, że to coś poważniejszego. Jeśli już podejmuje taką decyzję, druga strona powinna być świadoma, jak ważny to krok i jak istotną rolę dla Niego odgrywa.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI