Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

festiwal_kino_dzieci
26 września 2015 in Kultura by redakcja

Festiwal „Kino Dzieci” 2015 rozpoczęty

Dziś rozpoczęła się 2.edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Festiwal w 18 polskich miastach potrwa do 4 października. W Warszawie projekcje odbywają się będą w kinach Muranów i Praha oraz 15 lokalnych kawiarniach.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Tegoroczna odsłona odbywa się pod hasłem „Zanurzmy się w filmie”, a program festiwalu jest podzielony na sekcje. W sesji konkursowej znalazło się osiem pełnych metraży, niepokazywanych wcześniej w polskich kinach.

Wśród filmów konkursowych jest między innymi norweska animacja „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”, której główny bohater doskonale znany jest polskim czytelnikom serii książek (Wydawnictwo Zakamarki) autorstwa Gunilli Bergström. Autorka będzie gościem tegorocznego festiwalu. Kolejne konkursowe propozycje to m.in. „Magiczne święta Kacpra i Emmy”, nagrodzona w Annecy brazylijska animacja „Chłopiec i świat” czy holenderski film „Życie według Nino”.

Szczególne miejsce w tegorocznym festiwalu zajmie kinematografia niemiecka. Sekcja przygotowana została we współpracy z Goethe-Institut. Oprócz współczesnych filmów aktorskich i zestawu krótkich animacji,  w jej ramach prezentowana będzie również twórczość Lotte Reiniger(1899–1981), czyli animacje oparte na tradycjach chińskiego teatru cieni, które podczas festiwalu wyświetlane będą na seansach z muzyką na żywo.

W sekcji krótkich metraży można obejrzeć m.in. nominowane do Oscara filmy „Ja i mój rower” oraz „Boogaloo i Graham”.

Na festiwalu pokazane zostaną również hity ubiegłorocznej edycji zebrane w sekcji Panorama. Drugą edycję zakończy bal przebierańców.

Szczegółowy program projekcji i wydarzeń towarzyszących na stronie festiwalu


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI