Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

15 maja 2014 in Kultura by redakcja

II Festiwal Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni”

W Szczecinie od 15. do 19. maja trwa Ogólnopolski Festiwal Książki Słuchanej, promujący nową formę odbioru słowa pisanego. Imprezie towarzyszą spotkania przy książce, koncerty, spektakle, wieczory autorskie i słuchowiska.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Ideą festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa poprzez prezentację dzieł literackich czytanych na żywo przez znakomitych aktorów i lektorów. W tym roku możemy usłyszeć i zobaczyć: Wojciecha Pszoniaka, Martę Lipińską, Krzysztofa Kowalewskiego, Stanisławę Celińską, Krzysztofa Wakulińskiego, Krystynę Czubównę, Dorotę Segdę, Sławomirę Łozińską, Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Krzysztofa Globisza, Mariana Dziędziela, Edytę Olszówkę, Magdalenę Kumorek i wielu innych.

Tradycja głośnego czytania została połączona z nowoczesną formułą i bogatą ofertą programową. Repertuar festiwalu to literatura polska i zagraniczna, klasyka i utwory współczesne, beletrystyka i literatura faktu, a także książki dla dzieci. Podczas festiwalu odbywają się także zajęcia warsztatowe, konkursy, pokazy filmów czy spotkania z pisarzami.

Wśród wydarzeń znalazły się m.in. takie jak: dzień z twórczością Agnieszki Osieckiej i spektakl z jej piosenkami Teatru Ateneum z Warszawy, „Czuły barbarzyńca – Dzień z Hrabalem” przygotowany z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza, słuchowisko na żywo „Kocham Pana, Panie Sułku”, spektakl „Mój Molier” w wykonaniu Andrzeja Seweryna, spektakl literacko-muzyczny „Opowiem Wam o Marilyn Monroe” w wykonaniu Sandry Korzeniak i recital Magdy Kumorek „Śmiercie Leśmian / Kumorek”, a także „Morskie opowieści, czyli Rejs z Kapitanem” – czytanie książki „Znaczy Kapitan” autorstwa kapitana Karola Olgierda Borchardta w czasie rejsów żaglowcem „Kapitan Głowacki” z mini koncertem na szantowym pokładzie..

Festiwal odbywa się w najpiękniejszych zakątkach Szczecina: Książnicy Pomorskiej, Teatrze Polskim, Zamku Książąt Pomorskich.

Zobacz program festiwalu


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI