Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Noworoczne koncerty Opery Krakowskiej

mat. „Opera Krakowska” w Krakowie/fot.Jacek Jarczok
27 grudnia 2016 in Kultura by redakcja
Tradycyjnie, na powitanie nowego roku Zespół Opery Krakowskiej przygotował koncerty sylwestrowe. A już 2 stycznia odbędzie się pierwszy noworoczny koncert pt. „Sylwester na bis”.

W sylwestrowym repertuarze znajdą się arie i duety popularnych operetek i musicali, takich jak: „Hrabina Marica”  i „Księżniczka czardasza” Emmericha Kálmána, „Wesoła wdówka” i „Giuditta” Franza Lehára, „Wiedeńska krew” Johanna Straussa, „West Side Story” Leonarda Bernsteina czy „My Fair Lady” Fredericka Loewe’a. Zabrzmią również pieśni latynoskie i neapolitańskie, a także uwodzicielskie tango, skoczna polka, swingujący fokstrot i płomienny mazur.

6 stycznia 2017 w Kaplicy św. Kingi  rozlegną się najpiękniejsze kolędy  i pastorałki. W„Koncercie Kolęd” – poza solistami i kameralną orkiestrą smyczkową – weźmie udział Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej. Wśród programie znalazły się m.in.: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże  Jezuniu”, „Cicha noc”, „Bóg się rodzi” „Do szopy”, „My też pastuszkowie”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Ach ubogi żłobie” czy „Dnia jednego o północy”.

Kolejne koncerty zaplanowano na 7 i 8 stycznia 2017 r. w położonej 125 metrów pod ziemią Komorze „Warszawa” . W podziemnej operze zabrzmi muzyka Johanna Straussa, a będą to cytaty z operetek, takich jak: „Zemsta nietoperza”, „Wiedeńska krew”, „Noc w Wenecji” i „Baron cygański”, a także słynne polki i marsze.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI