Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

mat. „Opera Krakowska” w Krakowie/fot.Jacek Jarczok
27 grudnia 2016 in Kultura by redakcja

Noworoczne koncerty Opery Krakowskiej

Tradycyjnie, na powitanie nowego roku Zespół Opery Krakowskiej przygotował koncerty sylwestrowe. A już 2 stycznia odbędzie się pierwszy noworoczny koncert pt. „Sylwester na bis”.

W sylwestrowym repertuarze znajdą się arie i duety popularnych operetek i musicali, takich jak: „Hrabina Marica”  i „Księżniczka czardasza” Emmericha Kálmána, „Wesoła wdówka” i „Giuditta” Franza Lehára, „Wiedeńska krew” Johanna Straussa, „West Side Story” Leonarda Bernsteina czy „My Fair Lady” Fredericka Loewe’a. Zabrzmią również pieśni latynoskie i neapolitańskie, a także uwodzicielskie tango, skoczna polka, swingujący fokstrot i płomienny mazur.

6 stycznia 2017 w Kaplicy św. Kingi  rozlegną się najpiękniejsze kolędy  i pastorałki. W„Koncercie Kolęd” – poza solistami i kameralną orkiestrą smyczkową – weźmie udział Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej. Wśród programie znalazły się m.in.: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże  Jezuniu”, „Cicha noc”, „Bóg się rodzi” „Do szopy”, „My też pastuszkowie”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Ach ubogi żłobie” czy „Dnia jednego o północy”.

Kolejne koncerty zaplanowano na 7 i 8 stycznia 2017 r. w położonej 125 metrów pod ziemią Komorze „Warszawa” . W podziemnej operze zabrzmi muzyka Johanna Straussa, a będą to cytaty z operetek, takich jak: „Zemsta nietoperza”, „Wiedeńska krew”, „Noc w Wenecji” i „Baron cygański”, a także słynne polki i marsze.


Wiosenne trendy w manicurze z Indigo Nails: konkurs

Zadbane dłonie i ładne paznokcie to powód do dumy i niepodważalny atut każdej kobiety. Elegancki manicure, tak samo jak biżuteria czy makijaż, doda nam pewności ...

Przetrwać rozwód. Zwyciężanie w pokoju według Bruce’a Lee

Z czym kojarzy ci się Bruce Lee? Większość ludzi łączy tę słynną postać z technikami sztuk walki. A jednak pozory mogą mylić. Bruce Lee był ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI