Piknik Rodzinny w ramach akcji „Misie dla Misi”

W niedzielę 14 czerwca o godzinie 13.00 na Placu Zabaw nad Wisłą w Warszawie odbędzie się Piknik Rodzinny, mający na celu wsparcie leczenia chorej na białaczkę, czteroletniej Misi Krawczyńskiej.
Akcja „Misie dla Misi” organizowana jest w całej Polsce. Jej celem jest zebranie miliona misiów pokolorowanych przez przedszkolaki i uczniów. W akcji bierze udział 5200 dzieci. 14 czerwca na Powiślu odbędzie się wydarzenie plenerowe, w czasie którego powstanie najdłuższy na świecie łańcuch misiów, rozciągnięty wzdłuż Wisły.

reklama

Dla dzieci i rodziców przygotowano różne atrakcje: m.in. spektakl grupy teatralnej Zebra w kratkę, gry planszowe na trawę od firmy GRANNA wraz z gadżetami dla dzieci, przejazd samochodem-misiem, balony i bańki mydlane, a także czytanie bajek napisanych dla Misi przez znanych autorów dla dzieci (m.in. Wojciecha Widłaka, autora „Pana Kuleczki”). Dla dorosłych wystąpi grupa improwizacyjna Klancyk.

Czteroletnia Misia Krawczyńska choruje na białaczkę i nie może chodzić do przedszkola jak inne dzieci. Po nieudanych próbach leczenia w Polsce okazało się, że jedyna szansa na uratowanie jej życia to kuracja za granicą, która całkowicie przekracza możliwości finansowe jej rodziny.

Więcej informacji o akcji, a także o samej Misi oraz kontakt do organizatorów można znaleźć na stronie www.misiedlamisi.pl