Jakie pożywienie będzie odpowiednie dla twojego psa?

Dla naszych czworonożnych przyjaciół chcemy tego, co najlepsze. W końcu to nasi codzienni towarzysze. Motywują nas do spacerów, do wysiłku na świeżym powietrzu, zapewniają wsparcie w trudne dni. Zresztą mało kto wyczuje nasz stan psychiczny tak, jak nasi pupile. Dlatego ich zdrowie i kondycja świadczą także o nas.

Skąd wzięło się przekonanie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Prawdopodobnie wpływa na nie fakt, że pies jest pierwszym udomowionym zwierzęciem. Z badań genetycznych i archeologicznych wynika, że historia tego udomowienia sięga 20.000 a nawet 30.000 lat wstecz. I taką właśnie drogę żywieniową przebył współczesny pies od czasu dzikiego wilka do dzisiejszego, domowego przyjaciela. Wraz z tą ewolucją, zmieniały się również metody żywienia psa, które przejął na siebie człowiek – od resztek ze stołu do gotowych karm.

Czy wiemy jednak którą karmę najlepiej wybrać? Które z nich będą miały najlepszą jakość i skład dostosowany do psich potrzeb? Jaką mamy wiedzę na temat tego, co powinien jeść współczesny pies?

Wbrew twierdzeniom niektórych producentów karm, współczesny pies to nie wilk i nie ma racjonalnego powodu podawania mu pokarmu naśladującego w pełni pożywienie jego dzikich praprzodków. To przesada w jedną stronę. Wbrew również temu, co twierdzi wielu innych producentów karm o charakterze masowym, pies nie jest roślinożercą, który miałby żywić się karmą składającą się w większości ze zboża. Psy mają różną tolerancję na ilość węglowodanów w karmie. U niektórych psów zboża mogą być przyczyną kłopotów z trawieniem i powodować wzdęcia czy biegunki (ze względu na mniejszą ilość enzymów trawiących węglowodany). Ponadto dieta bogata w węglowodany może prowadzić u psów do otyłości.

Istnieją jednak na rynku karmy, które są produktami holistycznymi. Pełnią one nie tylko funkcje odżywczą, ale również przeciwdziałają zmianom patologicznym i ograniczają skutki różnych chorób. Dieta holistyczna nie zawiera barwników ani szkodliwych dodatków chemicznych. Przykładem takiej karmy jest ADDVENA – pierwsza i jedyna marka karmy dla psów stworzona specjalnie dla klientów polskiego rynku weterynaryjnego. Strzeżona globalnie receptura została wypracowana przy udziale wybitnych, polskich autorytetów z zakresu dietetyki weterynaryjnej. ADDVENA rekomenduje kompleksowy, bezzbożowy program żywieniowy, oparty o wysoką zawartość świeżego mięsa jagnięcego, który nazywamy ‘HOLISTIC VETERINARY NUTRITION’. Formuła ‘bez zboża’ to gatunek karm holistycznych, cechujący się brakiem w składzie produktów zbożowych takich jak na przykład pszenica, kukurydza i ryż na rzecz zwiększonej ilości mięsa. Nie oznacza to, iż są one pozbawione całkowicie źródeł węglowodanów, ale ciężkostrawne i często alergizujące zboża, zostały w nich zastąpione bardziej strawnymi i zdrowszymi źródłami węglowodanów takimi jak np. warzywa. Ponadto, dieta holistyczna dla zwierząt domowych zawiera zioła oraz prebiotyki zwiększające odporność oraz usprawniające trawienie.

Produkty ADDVENA dostępne są w przystępnej cenie w klinikach, przychodniach, lecznicach i gabinetach weterynaryjnych opiekujących się naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Możemy jednak skorzystać z bardziej nowoczesnych możliwości zakupu.

Jeśli zależy Ci na jak najlepszej opiece nad swoim pupilem oraz na możliwości kupowania karmy ADDVENA przez Internet wypróbuj nowoczesną aplikację Vet-ap. Aplikacja nie tylko umożliwi wygodne zakupy produktów weterynaryjnych, ale pozwoli również na umówienie wizyty u lekarza weterynarii, na konsultację z lekarzem w razie nagłej potrzeby, czy też sprawdzenie karty choroby swojego pupila. Ponadto użytkownik aplikacji może otrzymywać przypomnienia o wizytach i szczepieniach oraz informacje o promocjach. Aplikacja daje też możliwość utworzenia galerii zdjęć i filmów.

Szczegóły TUTAJ