Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Co jemy w pracy?

123rf.com
20 kwietnia 2017 in Styl Życia by redakcja
Makaron z pudełka, przekąski od Pana Kanapki, ciastka a może lunch na mieście – jak wyglądu menu Polaka w pracy?

Odpowiedzi na to pytanie dostarcza badanie* przeprowadzone przez serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl. Co z niego wynika?

  • Największa grupa, bo 58% ankietowanych przynosi jedzenie ze sobą, Do tzw. lunch boxów trafiają  sałaty, tradycyjne obiady (jak schabowy z ziemniakami), ale też owoce, makarony i kasze z dodatkami. Lunch boxy są modnym i praktycznym rozwiązaniem, w użytku są także specjalne lunch bagi, czyli torby przeznaczone do zapakowania obiadu.
  • Pozostałe 42% pracowników, przychodząc rano do pracy, zazwyczaj nie wie, co zje na lunch. A duża część z nich nie je w ogóle – okazuje się, że aż 15% Polaków rezygnuje z posiłku w pracy, zazwyczaj są to szczególnie zapracowane i zestresowane osoby, które o potrzebie jedzenia przypominają sobie dopiero po wyjściu z biura.
  • Pomimo bardzo rozbudowanej oferty lokali gastronomicznych tylko 12% badanych decyduje się na zjedzenie obiadu na mieście. Jest to zdecydowanie najdroższa forma jedzenia w pracy – dwudaniowy zestaw lunchowy to wydatek ok. 20 zł. Część oszczędza na wakacyjne wyjazdy i rezygnuje z jedzenia na mieściem, część nie ma czasu na wyjście z biura, ale są też tacy, którzy zwyczajnie zbyt się lenią, żeby z niego wychodzić. Wtedy z pomocą nadciąga tzw. Pan Kanapka, czyli człowiek z wózkiem pełnym pyszności, który dostarcza jedzenie prosto do biura. Zazwyczaj odwiedza duże biura i centra biznesowe. 8% badanych deklaruje, że w pracy kupuje jedzenie oferowane właśnie przez dostawcze firmy gastronomiczneRównież 8% badanych przyznaje się, że w pracy zaspokaja głód słodkimi albo słonymi przekąskami.

* Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2017 roku na grupie 200 osób.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI