Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Cosmopolitan Twarda 2/4 – architektura z najwyższej półki

redakcja
18 października 2011 in Design by redakcja
13 października br. w obecności Prezydent m.st. Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz, światowej sławy architekta – Helmuta Jahna i Michała Borowskiego – prezesa Tacit Development odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego inwestycji Cosmopolitan Twarda 2/4.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Podczas uroczystości po raz pierwszy w Polsce podziwialiśmy niezwykłą prezentację: hologramowy obraz inwestycji zbudowany na bazie wizualizacji. Realistyczna, trójwymiarowa animacja pokazała dokładnie, jak w nieodległej przyszłości – w drugiej połowie 2013 roku – będzie wyglądał budynek biurowo-apartamentowy w centrum Warszawy przy ul. Twardej. Nigdy wcześniej inwestycja deweloperska w Polsce nie została przedstawiona w podobny sposób.

Atrakcją była również ekspozycja obrazująca panoramę miasta – widok z okien mieszkań na wyższych piętrach. Zdaniem Michała Borowskiego, prezesa Tacit Development Polska, Cosmopolitan Twarda 2/4 to niecodzienny przykład wybitnej architektury:

To ważne z urbanistycznego punktu widzenia. Nasz budynek to również przykład skrupulatnie przemyślanego, wyjątkowego komfortu wnętrz, co z kolei istotne jest dla przyszłych mieszkańców naszego domu. To dom jedyny w swoim rodzaju, korzystający z walorów ścisłego centrum Warszawy, ale i kameralnego sąsiedztwa placu Grzybowskiego. Wszędzie stąd blisko. Czuje się tu wielkomiejską atmosferę, ale spokój i odpoczynek są również na wyciągnięcie ręki. Cosmopolitan Twarda 2/4 stanie się jednym z symboli nowoczesnej Warszawy i ikoną dynamicznych zmian na lepsze zachodzących w jej sercu.

Wtóruje mu projektant budynku, architekt Helmut Jahn:

Warszawa wciąż rozwija się w zaskakującym tempie. Pojawia się tu coraz więcej dobrej architektury na światowym poziomie. Zrobiliśmy wszystko, aby nasz budynek również był przykładem takiej staranności.

Pierwsi lokatorzy Cosmopolitan Twarda 2/4 wprowadzą się do swoich apartamentów w drugiej połowie 2013 roku. W lutym 2012 roku rozpocznie się sprzedaż mieszkań. Część z nich ma już wstępne rezerwacje. W budynku powstaną 252 apartamenty w standardzie „pod klucz” w trzech różnych stylach wykończenia wnętrz. Inwestycja jest finansowana z pieniędzy grupy kapitałowej, w której skład wchodzi spółka Tacit Development Polska. Udziałowcami Grupy są Grzegorz Jankilewicz i Sławomir Smołokowski, współwłaściciele  firmy energetycznej Mercuria Energy Group.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI