Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Cs na zwierciadlo.pl
3 marca 2015 in Styl Życia by redakcja

Dlaczego warto otaczać się drewnem?

Drewno to najbardziej ekologiczny materiał odporny na substancje chemiczne, niezwykle trwały, stabilny, a jednocześnie idealny jako budulec. Jakie jeszcze właściwości posiada i dlaczego coraz więcej osób chce otaczać się właśnie nim?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Aspekt praktyczny

Domy z bali budowane są w Polsce od lat – te obecne nie przypominają już jednak prostych chat. Jeśli przyjrzymy się projektom na przykład na stronie http://www.polskadrewniana.pl/ , zobaczymy, że obecnie to nowoczesne bryły o zróżnicowanej konstrukcji dopasowanej do wizji klienta, a jedynym mianownikiem wspólnym z zamierzchłymi czasami jest tylko materiał budulcowy. Współcześnie posiadanie takiego rodzaju domostwa wiąże się z prestiżem, elegancją, ale również nowoczesnością – dzięki odpowiedzialnemu podejściu do każdej budowy firmy zajmujące się tworzeniem takich przestrzeni gwarantują opiekę nad powstawaniem domu od jego projektu aż do ukończenia.

Domy drewniane najczęściej budowane są z drzew iglastych, bowiem te są bardzo wytrzymałe. Oprócz tego drewno tego rodzaju ma doskonałą odporność i właściwie nie wymaga impregnacji. Zaletą domów z bali jest więc ich trwałość i zdecydowanie wygrywają, biorąc pod uwagę ich właściwości, z domami murowanymi. Domy drewniane nie wymagają także tak częstych konserwacji i napraw, bowiem dobrze zaimpregnowany surowiec najwyższej jakości może służyć bez żadnej skazy co najmniej kilkadziesiąt lat.

Posiadacze domów z bali mogą się także cieszyć oszczędnościami, jakie osiągają w wyniku mniejszego zużywania energii. Drewno jest doskonałym izolatorem i klimatyzatorem. Nie wymaga docieplenia, idealnie wentyluje i świetnie zatrzymuje wyprodukowane ciepło. Warto też dodać, że domy z bali są budynkami całorocznymi, które powstają nawet w 2-3 miesiące, czyli dużo krócej niż murowane – wymagające mokrej zaprawy.

Aspekt zdrowotny

Udowodniono, iż przebywanie w otoczeniu drewna kojąco wpływa nie tylko na komfort psychiczny, lecz także na zdrowie fizyczne. Ponieważ przedmioty drewniane są niezwykle klimatyczne i stylowe, samoistnie wprawiają w dobry nastrój. Samopoczucie osób przebywających w otoczeniu drewna znacznie się poprawia – jego naturalny zapach działa niezwykle kojąco, uspokaja i odpręża, co jest niezwykle ważne po ciężkim i stresującym dniu pracy. Tego rodzaju przedmioty, a nawet mieszkanie w domach z bali polecane jest wszystkim, którzy zmagają się z chorobami układu oddechowego, bądź cierpią na różnego rodzaju alergie.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI