Festiwal Kwiatów na Maderze

Co roku, tuż po świętach wielkanocnych, Madera świętuje powrót wiosny. Miasto Funchal dekorowane jest kwiatowymi rzeźbami, na ulicach leżą misterne roślinne dywany przygotowane przez lokalną społeczność, a w powietrzu unosi się subtelny zapach kwiatów.
W tym roku Festiwal Festa da Flor potrwa od 7 do 13 kwietnia. Podczas festiwalu odbywają się koncerty oraz występy grup folkowych, a na placu Largo da Restauração stawiany jest kwiatowy jarmark. W sobotę 9 kwietnia odbędzie się pochód dzieci, które u celu swej podróży – na placu Praça do Município – budują z kwiatów symboliczną „Ścianę Nadziei” (Muro da Esperança), jako apel o pokój na całym świecie. Następnego dnia przez miasto przejdzie kolorowa parada, w której uczestniczą mieszkańcy w strojach ozdobionych kwiatami oraz platformy z kwiatowymi dekoracjami. Można wtedy podziwiać gerbery, chryzantemy i anturium, ale także egzotyczne orchidee, strelicje i protee. (fot. festadaflor.visitmadeira.pt).
4-Festa da Flor_2013_fot Turismo_da_Madeira_038- sm

 

Warto zobaczyć:

Laurissilva

Levada_do_Caldeirao_Verde_fot.Gunter Seggebaing, CC BY-SA 3.0Prehistoryczny las wawrzynowy , z wiecznie zieloną roślinnością, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO (fot. Günter Seggebäing, CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Levadas

123rf.com

Charakterystyczne kanały nawadniające, oplatające wyspę, które doprowadzają wodę na jej południowy kraniec, do winnic i sadów, wzdłuż kanałów biegną piesze szlaki turystyczne (fot.123rf.com)