Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

29 marca 2016 in Styl Życia by redakcja

Festiwal Kwiatów na Maderze

Co roku, tuż po świętach wielkanocnych, Madera świętuje powrót wiosny. Miasto Funchal dekorowane jest kwiatowymi rzeźbami, na ulicach leżą misterne roślinne dywany przygotowane przez lokalną społeczność, a w powietrzu unosi się subtelny zapach kwiatów.

W tym roku Festiwal Festa da Flor potrwa od 7 do 13 kwietnia. Podczas festiwalu odbywają się koncerty oraz występy grup folkowych, a na placu Largo da Restauração stawiany jest kwiatowy jarmark. W sobotę 9 kwietnia odbędzie się pochód dzieci, które u celu swej podróży – na placu Praça do Município – budują z kwiatów symboliczną „Ścianę Nadziei” (Muro da Esperança), jako apel o pokój na całym świecie. Następnego dnia przez miasto przejdzie kolorowa parada, w której uczestniczą mieszkańcy w strojach ozdobionych kwiatami oraz platformy z kwiatowymi dekoracjami. Można wtedy podziwiać gerbery, chryzantemy i anturium, ale także egzotyczne orchidee, strelicje i protee. (fot. festadaflor.visitmadeira.pt).
4-Festa da Flor_2013_fot Turismo_da_Madeira_038- sm

 

Warto zobaczyć:

Laurissilva

Levada_do_Caldeirao_Verde_fot.Gunter Seggebaing, CC BY-SA 3.0Prehistoryczny las wawrzynowy , z wiecznie zieloną roślinnością, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO (fot. Günter Seggebäing, CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Levadas

123rf.com

Charakterystyczne kanały nawadniające, oplatające wyspę, które doprowadzają wodę na jej południowy kraniec, do winnic i sadów, wzdłuż kanałów biegną piesze szlaki turystyczne (fot.123rf.com)

Strony: 1 2


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI