Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

29 marca 2016 in Styl Życia by redakcja

Festiwal Kwiatów na Maderze

Co roku, tuż po świętach wielkanocnych, Madera świętuje powrót wiosny. Miasto Funchal dekorowane jest kwiatowymi rzeźbami, na ulicach leżą misterne roślinne dywany przygotowane przez lokalną społeczność, a w powietrzu unosi się subtelny zapach kwiatów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

W tym roku Festiwal Festa da Flor potrwa od 7 do 13 kwietnia. Podczas festiwalu odbywają się koncerty oraz występy grup folkowych, a na placu Largo da Restauração stawiany jest kwiatowy jarmark. W sobotę 9 kwietnia odbędzie się pochód dzieci, które u celu swej podróży – na placu Praça do Município – budują z kwiatów symboliczną „Ścianę Nadziei” (Muro da Esperança), jako apel o pokój na całym świecie. Następnego dnia przez miasto przejdzie kolorowa parada, w której uczestniczą mieszkańcy w strojach ozdobionych kwiatami oraz platformy z kwiatowymi dekoracjami. Można wtedy podziwiać gerbery, chryzantemy i anturium, ale także egzotyczne orchidee, strelicje i protee. (fot. festadaflor.visitmadeira.pt).
4-Festa da Flor_2013_fot Turismo_da_Madeira_038- sm

 

Warto zobaczyć:

Laurissilva

Levada_do_Caldeirao_Verde_fot.Gunter Seggebaing, CC BY-SA 3.0Prehistoryczny las wawrzynowy , z wiecznie zieloną roślinnością, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO (fot. Günter Seggebäing, CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Levadas

123rf.com

Charakterystyczne kanały nawadniające, oplatające wyspę, które doprowadzają wodę na jej południowy kraniec, do winnic i sadów, wzdłuż kanałów biegną piesze szlaki turystyczne (fot.123rf.com)

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI