Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

16 grudnia 2014 in Styl Życia by redakcja

Idea „slow life” – na czym polega?

Jak delektować się życiem? Coraz więcej osób chce zwolnić tempo codzienności, uciec od miejskiego zgiełku, odnaleźć się w życiu bliżej natury lub po prostu skoncentrować na rodzinie, zdrowym żywieniu, relacjach z bliskimi czy samorozwoju. Inicjatywa "Slow Movement" również w Polsce znajduje coraz więcej zwolenników.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Teraz… wolniej

Sygnały coraz szerzej wyrażanego sprzeciwu wobec zbyt szybkiego tempa życia przebijały się do publicznej świadomości już w latach 90. ubiegłego wieku. Zwracano uwagę, że choć zmiana leży w naturze człowieka, choć współczesna dynamika tych zmian wydaje się coraz większa, to podstawowe potrzeby pozostają zawsze te same. Na poziomie społeczno-intelektualnym – chcemy być częścią grupy, być dostrzegani i doceniani. Ale w praktyce da się to osiągnąć poprzez budowę relacji z innymi ludźmi, na którą po prostu potrzeba czasu. Aby więc zapanować nad zmianą – musimy zwolnić.

Co może być „slow”

Moda na „slow living” zaczęła roztaczać coraz szersze kręgi znajdując zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Od wynikających z naturalnej opozycji do istniejących wszelkich rzeczy „fast” (szybkich): jak fast-food, fast-fashion (masowej produkcji ubrania) po te dotyczące wszelkich aspektów codzienności: rodzicielstwa, edukacji, sztuki, ale także ogrodnictwa, wiedzy, podróży, a nawet mediów. Warto przy tym pamiętać, że owo „wolniej”, nie oznacza negacji nowoczesności i rozwoju nowych technologii. Ważne by zamiast działać coraz szybciej, pozwolić sobie na funkcjonowanie we właściwym tempie.

Inspiracje i więcej o idei „powolnego życia” w nowym dwumiesięczniku lifestyle’owym pt. „Siedlisko”.

W pierwszym numerze odwiedzamy niezwykłych ludzi w pięknych zakątkach Dolnego Śląska:

• przedsiębiorczych mieszkańców malowniczej Doliny Baryczy,
• właścicieli siedliska na pięknych o każdej porze roku Wzgórzach Trzebnickich,
• małżeństwo z ekologicznego młyna pod Jaworem,
• parę artystów z gminy w Karkonoszach.

Ponadto w numerze:

• dom i ogród w zimowej szacie,
• niebanalne dekoracje świąteczne,
• przepisy świątecznej kuchni
• bliskie spotkania z naturą.

Pozwól sobie na relaks i chwilę oddechu z „Siedliskiem”. Numer pierwszy w sprzedaży od 26 listopada 2014 do 10 lutego 2015.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI