Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Kreatywne podejście do gotowania

123rf.com
13 września 2016 in Styl Życia by redakcja
Codzienne gotowanie nie musi być rutyną. Czasami wystarczy spojrzeć na nie kreatywnie. Komponowanie produktów, dobieranie składników i gotowanie może superzabawą. Poza tym każdy posiłek w gronie bliskich zbliża, wzmacnia więzi i relaksuje. Jak eksperymentować w kuchni?

Złam uprzedzenia i zjedz potrawę, do której nie jesteś przekonany od dzieciństwa,
Z wiekiem zmieniają się nie tylko wygląd zewnętrzny, upodobania i nawyki, ale także preferencje smakowe. Po latach warto sprawdzić, czy nasza trauma z dzieciństwa, na przykład znienawidzona gotowana marchewka, nie stanie się teraz obiadowym „must have”.

Połącz dwa smaki, których nigdy w życiu nie spróbowałbyś jednocześnie.
Jakie smaki według  ciebie do siebie nie pasują? Jakich składników na pewno nie połączyłbyś ze sobą? Czy na przykład makaron, kaczka i czarna porzeczka mogą stworzyć zgrane trio. Gwarantujemy, że możesz z nich wyczarować unikalne danie!

Umów się z przyjaciółmi na wspólne gotowanie potrawy, której żadne z was nigdy wcześniej nie próbowało.
Spraw, aby spotkania w gronie najbliższych było inne niż do tej pory. Wybierzcie osobę, która z zamkniętymi oczami wskaże na mapie lub globusie jedno miejsce. Sprawdźcie, jaki to kraj i ugotujcie wspólnie coś zainspirowanego inną kulturą. Świetna zabawa i poszerzenie wiedzy kulinarnej gwarantowane! „Kiedy stworzymy coś wspólnie, na przykład pyszną potrawę, zysk jest podwójny: oprócz rozkoszowania się posiłkiem, budujemy relacje z najbliższymi”, tłumaczy Monika Perkowska, psycholog współpracująca z marką Lubella.

Znajdź w sklepie dodatek, o którym wcześniej nie słyszałeś i stwórz z niego danie.
Widzisz w sklepie nieznany produkt: warzywo, owoc, kaszę? Kup go i przygotuj oryginalną potrawę. Nie bój się prób i nowych smaków.

Używaj składników w niekonwencjonalny sposób.
Kto powiedział, że panierką zawsze musi być bułka tarta, a kotlety muszą być mięsne? Bądź kreatywny i wymyślaj nowe zastosowanie zwykłych produktów. Realizuj, odkrywaj, działaj!


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI