Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
13 września 2016 in Styl Życia by redakcja

Kreatywne podejście do gotowania

Codzienne gotowanie nie musi być rutyną. Czasami wystarczy spojrzeć na nie kreatywnie. Komponowanie produktów, dobieranie składników i gotowanie może superzabawą. Poza tym każdy posiłek w gronie bliskich zbliża, wzmacnia więzi i relaksuje. Jak eksperymentować w kuchni?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Złam uprzedzenia i zjedz potrawę, do której nie jesteś przekonany od dzieciństwa,
Z wiekiem zmieniają się nie tylko wygląd zewnętrzny, upodobania i nawyki, ale także preferencje smakowe. Po latach warto sprawdzić, czy nasza trauma z dzieciństwa, na przykład znienawidzona gotowana marchewka, nie stanie się teraz obiadowym „must have”.

Połącz dwa smaki, których nigdy w życiu nie spróbowałbyś jednocześnie.
Jakie smaki według  ciebie do siebie nie pasują? Jakich składników na pewno nie połączyłbyś ze sobą? Czy na przykład makaron, kaczka i czarna porzeczka mogą stworzyć zgrane trio. Gwarantujemy, że możesz z nich wyczarować unikalne danie!

Umów się z przyjaciółmi na wspólne gotowanie potrawy, której żadne z was nigdy wcześniej nie próbowało.
Spraw, aby spotkania w gronie najbliższych było inne niż do tej pory. Wybierzcie osobę, która z zamkniętymi oczami wskaże na mapie lub globusie jedno miejsce. Sprawdźcie, jaki to kraj i ugotujcie wspólnie coś zainspirowanego inną kulturą. Świetna zabawa i poszerzenie wiedzy kulinarnej gwarantowane! „Kiedy stworzymy coś wspólnie, na przykład pyszną potrawę, zysk jest podwójny: oprócz rozkoszowania się posiłkiem, budujemy relacje z najbliższymi”, tłumaczy Monika Perkowska, psycholog współpracująca z marką Lubella.

Znajdź w sklepie dodatek, o którym wcześniej nie słyszałeś i stwórz z niego danie.
Widzisz w sklepie nieznany produkt: warzywo, owoc, kaszę? Kup go i przygotuj oryginalną potrawę. Nie bój się prób i nowych smaków.

Używaj składników w niekonwencjonalny sposób.
Kto powiedział, że panierką zawsze musi być bułka tarta, a kotlety muszą być mięsne? Bądź kreatywny i wymyślaj nowe zastosowanie zwykłych produktów. Realizuj, odkrywaj, działaj!


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI