Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

123rf.com
5 października 2016 in Styl Życia by redakcja

Nie umrzeć przedwcześnie

Choroba wieńcowa, rak płuc, astma, udar mózgu, nowotwory jelita grubego i trzustki – to najczęstsze powody śmierci. Prawdopodobieństwo, że te choroby dotkną także nas, jest bardzo duże. W książce „Jak nie umrzeć przedwcześnie” doktor Michael Greger przedstawia sposoby na zminimalizowanie tego ryzyka.

Autor  jest lekarzem i ekspertem ds. żywienia, zdrowia publicznego oraz bezpieczeństwa żywności. Jest także założycielem  American College of Lifestyle Medicine. Swoją książkę rozpoczyna zdaniem: „Nie ma czegoś takiego jak śmierć ze starości” i na ponad 400 stronach udowadnia słuszność tej tezy. Greger oskłania mechanizmy funkcjonowania przemysłu medycznego, który nastawiony jest na ciągły wzrost sprzedaży leków, zabiegów i innych świadczeń, nie zaś budowanie wolnego od chorób społeczeństwa. „System ten nagradza ilość, a nie jakość” – twierdzi, tłumacząc, dlaczego lekarze wybierają leczenie produktami koncernów farmakologicznych, nie zaś odpowiednią dietą i zdrowym trybem życia.

jak_nie_umrzec_okladka„Jak nie umrzeć przedwcześnie” to cenne kompendium wiedzy dla każdego zainteresowanego życiem w zdrowiu. Autor analizuje piętnaście najgroźniejszych współczesnie grup chorób, opierając się na tysiącach wyników badań, a także swoim wieloletnim doświadczeniu. Proponuje proste narzędzia do stosowania na co dzień, głównie związane z odżywianiem, dzięki którym możemy dłużej żyć w zdrowiu, i w przystępnej formie dostarcza rzetelną wiedzę. Nie dziwi więc, że poradnik trafił na listę bestsellerow „New York Timesa” oraz Amazona. Prawa do krajowych wydań zostały sprzedane do ponad 20 państw, w Polsce książka ukazuje sie nakładem wydawnictwa Czarna Owca.


Wiosenne trendy w manicurze z Indigo Nails: konkurs

Zadbane dłonie i ładne paznokcie to powód do dumy i niepodważalny atut każdej kobiety. Elegancki manicure, tak samo jak biżuteria czy makijaż, doda nam pewności ...

Przetrwać rozwód. Zwyciężanie w pokoju według Bruce’a Lee

Z czym kojarzy ci się Bruce Lee? Większość ludzi łączy tę słynną postać z technikami sztuk walki. A jednak pozory mogą mylić. Bruce Lee był ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI