1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Back to reality, czyli jak wrócić do codzienności i formy po wakacjach

Back to reality, czyli jak wrócić do codzienności i formy po wakacjach

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Koniec wakacji to zawsze trudny czas powrotu do rzeczywistości i rutyny. Gdy wraz z początkiem września obowiązki się piętrzą, doba wydaje się kurczyć, a lodówka wciąż jest pusta – istnieją rozwiązania, które pomogą ułatwić nam codzienność. Na przykład dieta pudełkowa Maczfit, która dodatkowo pomoże wrócić do zdrowego trybu życia. O to, dlaczego catering dietetyczny to dobre rozwiązanie na nadchodzącą jesień, zapytaliśmy Paulę Frończuk – dietetyczkę Maczfit.

Jak wrócić do zdrowego jedzenia po wakacjach?
Po pierwsze warto podejść do tematu spokojnie i rozsądnie. Każdemu z nas zdarza się zjeść coś niezdrowego na wakacjach i jest to w pełni zrozumiałe. Sztuką w tym przypadku jest mądry powrót do żywieniowej rzeczywistości – czyli do dobrych nawyków, które wplatamy naturalnie w nasz styl życia. Fiksowanie się na tzw. odchudzaniu nie jest efektywnym podejściem. Odpowiednia dieta to nie znienawidzone ograniczenia i ciągłe wyrzuty sumienia. To dobieranie posiłków tak, żeby dbały o nasze ciało i jednocześnie dawały nam radość z jedzenia. Ważne jest także określenie swojego zapotrzebowania energetycznego i wprowadzanie zmian stopniowo. To sprawi, że naszemu ciału łatwiej będzie przyzwyczaić się do nowej rutyny.

Czy dobrym rozwiązaniem jest w takim razie dieta pudełkowa? Czy może będziemy się na nie czuć ograniczeni?
Taki pomysł na pewno ułatwi wspomniany powrót do rzeczywistości. Jestem przekonana, że wystarczająco elastyczna dieta pudełkowa w żaden sposób nie będzie też ograniczała naszych zwyczajów. Jeśli np. spotykasz się ze znajomymi w restauracji, możesz swobodnie przesunąć swój catering na inny dzień. A jeśli masz gości w domu, bez problemu domówisz dla nich dodatkowe posiłki i poczęstujesz ich czymś nowym. W Maczfit stawiamy na sztukę dobrego życia i proponujemy rozwiązania, które w żaden sposób nie eliminują codziennych przyjemność. Wręcz przeciwnie – pomagamy się zorganizować w nawet trudnych momentach, np. w powrocie z wakacji. Naprawdę miło jest zobaczyć pod domem 5 pysznych posiłków, gdy w lodówce po urlopie mamy tylko światło.

Jak stosowanie zdrowej diety na co dzień (nie po to, by schudnąć, tylko by o siebie zadbać) wpływa na nasze zdrowie? Jakie plusy ma zdrowe odżywianie dla naszego ciała i głowy?
Jest to lista bez końca. Natomiast warto podkreślić, że oprócz oczywistych plusów jak np. zapobieganie rozwojowi nadwagi czy zapobieganie rozwojowi chorób metabolicznych (tj. nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca typu II, insulinooporność), odpowiednie odżywianie poprawia jakość naszego życia. Spożywanie zdrowych posiłków wpływa pozytywnie na naszą jakość snu, zwiększenie stopnia koncentracji czy zdolności uczenia się nowych rzeczy. Dodatkowo jedząc odpowiednio zapobiegamy rozwojowi depresji oraz zaburzeniom lękowym. Mamy też więcej energii oraz chęci do aktywności fizycznej. Brzmi dobrze, prawda?

Jeśli zdecydujemy się na catering dietetyczny, o czym powinniśmy pamiętać? Często słyszy się, że ktoś zamawia niższą kaloryczność, aby móc „dojadać”, ale jest to chyba dość zgubne rozwiązanie.
Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej kaloryczności diety. Nikt nie lubi być głodny, czujemy się wtedy podirytowani, a dodatkowo często zaczynamy dojadać – niestety nie zawsze zdrowo. Co więcej, najczęściej nie wiemy, ile „dojadamy”, co może skończyć się np. wzrostem masy ciała. Istotne jest też wybranie cateringu, który spełnia nasze oczekiwania. W Maczfit oferujemy aż 3 diety z Wyborem Menu i jest to świetnia opcja zwłaszcza dla tych, którzy cenią różnorodność i swobodę.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze