Ostatnie dni głosowania na Rzekę Roku

123rf.com

Jeszcze do 29 września można wziąć udział w plebiscycie na Rzekę Roku 2015 organizowanym przez Klub Gaja. O zwycięstwo walczy 11 rzek.
Głosowanie rozpoczęło się 1 września i potrwa jeszcze 3 dni. W finale znalazło się 11 rzek z całej Polski, a tytuł trafi do tej, która otrzyma największą ilość głosów. Głosy oddajemy na stronie rzekaroku.pl

reklama

Pierwsze miejsce zajmuje teraz Kanał Bydgoski. To wyjątkowy zabytek hydrotechniczny wybudowany w końcu XVIII wieku. Od ponad 100 okolice starego kanału są popularnym miejscem spotkań bydgoszczan i turystów. W czołówce znalazły się także rzeki: Ruda na Śląsku, Wel na Mazurach oraz Bystrzyca na Lubelszczyźnie. Ale głosowanie jeszcze trwa, więc na ostateczny wynik musimy poczekać jeszcze kilka dni.

„Dzięki konkursowi Rzeka Roku możemy poznawać piękne i ujmujące rzeki które są docenione i kochane przez społeczności lokalne. Pomaga on również w prezentacji lokalnych walorów przyrodniczych, społecznych, kulturowych czy historycznych, które czasem są niedocenione lub zapomniane. Możemy je wspólnie odnaleźć i podziwiać. Zachęcam do zapoznania się z sylwetkami rzek-finalistek i oddania swojego głosu na jedną z nich”, mówi Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja.

To już trzecia edycja akcji organizowanej przez Klub Gaja w ramach projektu „Zaadoptuj rzekę”. W poprzednich latach Rzekami Roku zostały: Wieprzówka w Małopolskie (2013) i Rawka na Mazowszu (2014)