Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

28 sierpnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Piknik z Klimatem na Placu Zamkowym w Warszawie

Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się VIII edycja Pikniku z Klimatem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Klub Gaja zaprasza na warsztaty „Od deski do deski” na których uczestnicy nauczą się budować domek dla dzikich zapylaczy od początku do końca. Opowiadać będziemy także o zaletach drewna, które należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka oraz o naszych małych skrzydlatych przyjaciołach, którym grozi wyginięcie. „Od deski do deski” to przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Lasami Państwowymi, partnerem strategicznym programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa Klubu Gaja.

Podczas Pikniku z Klimatem na stoisku Klubu Gaja każdy będzie mógł samodzielnie zbudować domek dla dzikich zapylaczy z olchowych deseczek, trzciny i nawierconych drewnianych klocków. Domek będzie można zabrać na pamiątkę, umieścić na balkonie czy w ogrodzie. Ponadto uczestnicy zapoznają się z różnymi gatunkami drewna i dowiedzą się jak bardzo pożyteczne i potrzebne są owady zapylające. Podczas zabawy z najmłodszymi stworzymy z materiałów z recyklingu dzikie pszczoły murarki, miesierki, nożycówki i zaprosimy je do naszych olchowych domków.

Na tegoroczną edycję Pikniku z Klimatem Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu przygotowało dla uczestników liczne rodzinne konkursy z nagrodami, a także pokazy chemiczne, warsztaty ekologiczne, wielkoformatowe gry, stanowiska plastyczne oraz warsztaty przetwarzania odpadów i surowców wtórnych. „Zapraszam warszawiaków i turystów. Ten piknik to świetna okazja, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu”, mówi Hanna Gronkiewicz–Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kolejna edycja pikniku upłynie pod hasłem „Piknik w Warszawie o Klimacie w Paryżu” i przypominać będzie o istotnych kwestiach dotyczących zmian klimatu. Wśród licznych atrakcji znajdą się m.in. rozmowy na temat roli ekologii w codziennym życiu, z udziałem zaproszonych gości. Całość poprowadzi Jarosław Kret.

mat. pras. Klub Gaja


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI