Pomysły na majówkę w mieście

123rf.com

Wiele osób decyduje się na podróże w pierwszych dniach maja. Ale także we własnym mieście można przyjemnie spędzać czas i wypoczywać.
Długo wyczekiwana majówka to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na krótki zagraniczny wyjazd. Warto jednak zarezerwować wcześniej bilety i miejsce w hotelu, bo zostawianie tego na ostatnią chwilę może okazać się bardzo kosztowne. Jednak ci, którzy nie zdecydowali się na podróż, nie powinni narzekać na nudę. Majówka to czas, kiedy w mieście dużo się dzieje, a wstęp na wiele wydarzeń jest darmowy. Wystarczy poświęcić chwilę na poszukiwania, a na pewno trafimy na interesującą wystawę, koncert lub targ staroci – każdy znajdzie coś dla siebie.

reklama

Inny prosty, popularny i tani sposób na majówkę to spacer lub rowerowa wycieczka. Nawet jeśli nie masz własnych dwóch kółek, możesz wypożyczyć rower za niewielką kwotę lub zdecydować się na pieszą wyprawę. Wybierz się na spacer w okolicy, której nie miałeś jeszcze okazji poznać. Zamiast jechać tą ścieżką rowerową co zwykle, zdecyduj się na inną trasę – dzięki temu poznasz okolicę i być może odkryjesz nowe ulubione miejsce lub kawiarnię, o której istnieniu nie wiedziałeś.

Wyprawę rowerową lub spacer można połączyć z grillem. Majówka to doskonała okazja na zainaugurowanie sezonu grillowego. Wystarczy zaprosić przyjaciół, cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie zadbać o domowy budżet. Koszty grillowych specjałów podzielcie między siebie – ustalcie wspólne menu lub niech każdy przyniesie to, na co ma ochotę. Co w sytuacji, kiedy nie mamy ogródka, a sąsiadom przeszkadza dym? Teraz to nie problem. Jest wiele miejsc, gdzie nieodpłatnie można rozpalić grilla, bez dodatkowych pozwoleń i potencjalnych scysji z sąsiadami. Można poszukać ich w internecie albo popytać wśród znajomych.

A jeśli w ostatniej chwili pogoda pokrzyżuje ci plany? Niesprzyjająca aura to dobra okazja do nadrobienia książkowych lub filmowych zaległości. Zorganizuj maraton filmowy połączony ze wspólnym gotowaniem lub wieczór z planszówkami. Majówka spędzona w domu może okazać się równie atrakcyjną opcją jak rowerowa wycieczka lub piknik.

na podst.mat.kampanii Kapitalni.org związanej z edukacją finansową z zakresu zarządzania domowym budżetem, oszczędzania oraz bezpieczeństwa w sieci

document.write('Advertisement'); document.write('Advertisement');