Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
29 kwietnia 2016 in Styl Życia by redakcja

Pomysły na majówkę w mieście

Wiele osób decyduje się na podróże w pierwszych dniach maja. Ale także we własnym mieście można przyjemnie spędzać czas i wypoczywać.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Długo wyczekiwana majówka to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na krótki zagraniczny wyjazd. Warto jednak zarezerwować wcześniej bilety i miejsce w hotelu, bo zostawianie tego na ostatnią chwilę może okazać się bardzo kosztowne. Jednak ci, którzy nie zdecydowali się na podróż, nie powinni narzekać na nudę. Majówka to czas, kiedy w mieście dużo się dzieje, a wstęp na wiele wydarzeń jest darmowy. Wystarczy poświęcić chwilę na poszukiwania, a na pewno trafimy na interesującą wystawę, koncert lub targ staroci – każdy znajdzie coś dla siebie.

Inny prosty,  popularny i tani sposób na majówkę to spacer lub rowerowa wycieczka.  Nawet jeśli nie masz własnych dwóch kółek, możesz wypożyczyć rower za niewielką kwotę lub zdecydować się na pieszą wyprawę. Wybierz się na spacer w okolicy, której nie miałeś jeszcze okazji poznać. Zamiast jechać tą ścieżką rowerową co zwykle, zdecyduj się na inną trasę – dzięki temu poznasz okolicę i być może odkryjesz nowe ulubione miejsce lub kawiarnię, o której istnieniu nie wiedziałeś.

Wyprawę rowerową lub spacer można połączyć z grillem. Majówka to doskonała okazja na zainaugurowanie sezonu grillowego. Wystarczy zaprosić przyjaciół, cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie zadbać o domowy budżet. Koszty grillowych specjałów podzielcie między siebie – ustalcie wspólne menu lub niech każdy przyniesie to, na co ma ochotę. Co w sytuacji, kiedy nie mamy ogródka, a sąsiadom przeszkadza dym? Teraz to nie problem. Jest wiele miejsc, gdzie nieodpłatnie można rozpalić grilla, bez dodatkowych pozwoleń i potencjalnych scysji z sąsiadami. Można poszukać ich w internecie albo popytać wśród znajomych.

A jeśli w ostatniej chwili pogoda pokrzyżuje ci plany? Niesprzyjająca aura to dobra okazja do nadrobienia książkowych lub filmowych zaległości. Zorganizuj maraton filmowy połączony ze wspólnym gotowaniem lub wieczór z planszówkami. Majówka spędzona w domu może okazać się równie atrakcyjną opcją jak rowerowa wycieczka lub piknik.

na podst.mat.kampanii Kapitalni.org związanej z edukacją finansową z zakresu zarządzania domowym budżetem, oszczędzania oraz bezpieczeństwa w sieci


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI