fbpx

Dlaczego warto jeździć na rowerze?

kobieta_rower_miasto
123rf.com

Wciąż jeszcze patrzymy z zazdrością na ulice holenderskich albo skandynawskich miast, gdzie rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, ale od kilku lat także w Polsce jest coraz więcej ścieżek rowerowych. Warto korzystać z ładnej pogody i na stałe przesiąść się na rower.
Oto 5 powodów, dla których warto jeździć na rowerze. Jest ich o wiele, wiele więcej…

1. Dobra sylwetka

Już pół godziny codziennie na rowerze sprawi cuda. Poczujesz się lepiej, a poza tym rzeźbisz mięśnie ud i łydek (jeśli jeździsz nie więcej niż 5-6 godzin, nie ryzykujesz, że będziesz mieć nogi jak rzymski gladiator!). Jazda na rowerze to także przyjemny sposób na spalanie kalorii (w tempie 10 km/h – przez 60 minut 300 kcal).

2. Skutki zdrowotne

Jazda na rowerze poprawia pracę układu krążenia i wydolność organizmu. Dodatkowo odstresowuje, a to – jak wiadomo – bardzo ważny faktor dobrego zdrowia.

3. Walka z cellulitem

Każda aktywność fizyczna jest dobra, ale pedałowanie szczególnie działa na partie najbardziej narażone na niechcianą „skórkę pomarańczową”. Jazda na rowerze pobudza krążenie, co wspomaga walkę z cellulitem.

4. Poznawanie miasta

Na rowerze można śmielej poznawać skróty i nieznane okolice. Jeśli ulica okaże się ślepa albo zupełnie pomylą nam się kierunki, wystarczy zawrócić i szybko znaleźć się w znanym miejscu.

5. Styl eco

Wszyscy mówią o ekologii, recyclingu i segregacji odpadów – jeżdżąc na rowerze przyczyniasz się do ochrony środowiska. Dajesz świadectwo swojej proekologicznej postawy. Poza tym spotykasz interesujących ludzi, który mają podobny styl życia. Wreszcie, co też ważne! – oszczędzasz na biletach albo benzynie do samochodu.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze