Tanie wakacje w nietypowych miejscach

123rf.com

Jak zwiedzić ciekawe miejsca i nie wydać dużo na urlop? Oto kilka propozycji przygotowanych przez tourism review.


Jak zwiedzić ciekawe miejsca i nie wydać dużo na urlop? Oto kilka propozycji przygotowanych przez portal Tourism Review.

Propozycje nie należą do najtańszych ale na pewno są rozsądne cenowo w zestawieniu z atrakcjami, jakie dane miejsce ma nam do zaoferowania.

1. Japonia. Choć postrzegana jako drogi kraj, od zeszłego roku walczy o turystów, których liczba drastycznie spadła po tragicznej katastrofie w elektrowni Fukushima. Dlatego – mimo że bilety lotnicze nadal drogie – warto skorzystać z atrakcyjnej oferty noclegowej, przygotowanej przez takie miasta jak Minshuku, czy Ryokan. Bilety do muzeów kosztują 10 proc. kwoty, jaką zapłacimy w Europie, z kolei wstęp do większości świątyń jest za darmo.

2. Porto w Portugalii. To jedno z najstarszych miast w Europie i drugie co do wielkości w Portugalii, oferuje piękne widoki, pyszne jedzenie i kulturalną rozrywkę na wszelkim poziomie za niewielkie pieniądze. Nocleg znaleźć można w cenie 20-30 euro, za wino i jedzenie zarówno w restauracjach jak i w sklepach zapłacimy mniej niż w Polsce, wreszcie placówki kulturalne na światowym poziomie, gdzie zawsze trafimy na świetne ekspozycje.

3. Królestwo Lesotho. Za kilkadziesiąt dolarów znajdziemy to noclegi z wyżywieniem i lokalnym przewodnikiem, który pokaże nam m.in. jaskinie kanibali, egzotyczne lokalne bazary czy ślady dinozaurów w skałach. to egzotyka i nie powtarzalna przygoda za niewielkie pieniądze.

4. Ohryd w Macedonii. To znajdziemy wspaniale winnice, oferujące pyszne wino, cudowne widoki nad jeziorem, bizantyjskie kościoły i spokój z dala od głośnych turystycznych szlaków europejskich, a to wszystko za kilkanaście dolarów dziennie.

5. Delta Makongu w Wietnamie. Tu można podróżować na własną rękę, a to dzięki dobremu transportowi publicznemu. Przejazd za 5 dolarów, zakwaterowanie poniżej 30 na dobę i do swojej dyspozycji mamy dobra natury i turystyki spoza głównego szlaku.

Więcej na touristreview.pl