Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
29 czerwca 2015 in Styl Życia by redakcja

Ubezpieczenie w podróży a terroryzm

Większość firm oferujących ubezpieczenia podróżne nie decyduje się ponosić odpowiedzialności za zamachy terrorystyczne.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dobrowolne ubezpieczenia podróżne oraz te zwierane przez klientów biur podróży to ochrona zdrowia i mienia klienta za granicą, która gwarantuje możliwość bezpłatnego leczenia za granicą w związku z nagłym zachorowaniem i nieszczęśliwym wypadkiem. Czy jednak ubezpieczenie gwarantuje ochronę w trakcie wybuchu wojny czy zamachu terrorystycznego?

– Generalnie ubezpieczyciele nie biorą odpowiedzialności za wypadki, do których doszło w związku z trwającymi działaniami wojennymi czy aktami terroru – mówi Grzegorz Wróblewski, Doradca Ds. Ubezpieczeń. – Nie oznacza to, że na rodzimym rynku nie znajdziemy ubezpieczeń podróżnych, które pokrywają koszty leczenia i ochronę w związku z nagłym wypadkiem – zamachem bombowym czy strzelaniną.

Z analizy przeprowadzonej przez mulitagencję CUK Ubezpieczenia wynika, że w większości przypadków towarzystwa oferują ochronę przed skutkami zamachów tylko w formie dodatkowego rozszerzenia, wymagając opłacenia dodatkowej składki. Towarzystwa mogą zastrzec, iż ochrona w związku z nagłym, nieszczęśliwym wypadkiem będzie działać jedynie przez pierwszych kilka dni od nieoczekiwanego wybuchu wojny lub aktu terroru. Większość ubezpieczeń nie zadziała jeśli podróż dotyczyć będzie kraju, który od dawna jest miejscem konfliktu zbrojnego bądź nawet szczególnego ryzyka jak np. Libia, Arabia Saudyjska, Irak czy Afganistan.

– Dotychczas Tunezja nie znajdowała się na żadnej z czarnych list ubezpieczycieli. Trudno jest stwierdzić jakie dokładnie ubezpieczenia posiadali ranni w ostatnim zamachu turyści – dodaje Wróblewski. – Decydując się na zakup polisy turystycznej należy uważnie sprawdzić, które ubezpieczenia podróżne obejmują pomoc w przypadku ataków i działań o charakterze terrorystycznym.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI