Zagrożone gatunki.Twój kot pomoże tygrysom

123rf.com

W ramach kampanii „Ratujmy tygrysy”. WWF organizuje akcję kotydlatygrysa.pl. Zgłoś swojego pupila do udziału w konkursie „Koty dla Tygrysa” i pomóż ratować ostatnie
3200 tygrysów żyjących na wolności. Wystarczy nagrać krótki filmik ze „śpiewem” lub „tańcem” własnego kota i umieścić go na na stronie konkursowej. Zgłoszenia do 15 lutego.

W ciągu ostatnich 100 lat wyginęło aż 95 procent populacji tygrysa! Są rejony, w których zwierzęta wyginęły całkowicie – wybrzeże Morza Kaspijskiego, wyspy Jawa i Bali. Przyczyną 78% przypadków śmierci jest kłusownictwo – co tydzień ginie w ten sposób średnio aż 2 tygrysy. Są zabijane dla skóry, kości, tłuszczu oraz innych części ciała, które wykorzystywane są m.in. w nielegalnej produkcji kosmetyków, suplementów diety i medykamentów. Sytuację tygrysów pogarsza też degradacja środowiska, rabunkowe wycinanie lasów oraz związany z tym brak bazy pokarmowej. Jeśli nic się nie zmieni, w ciągu kilkunastu – kilkudziesięciu lat prawdopodobnie zginie ostatni dziko żyjący tygrys.

reklama

Ze wszystkich nadesłanych filmów powstanie wyjątkowy teledysk dedykowany zagrożonym wyginięciem tygrysom. Otworzy go film ze zwycięskim kocim występem wybranym w głosowaniu przez internautów. Premiera teledysku, do którego piosenkę napisze grupa muzyczna Extra, odbędzie się 26 lutego na stronie akcji oraz w kanałach social media Fundacji WWF Polska: na Facebooku i YouTube. W konkursie do wygrania są koszulki z limitowanej serii WWF specjalnie zaprojektowane na potrzeby akcji.

Więcej o akcji oraz regulamin konkursu na stronie Kotydlatygrysa.pl