Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Reportaż o kobietach 40+, które robią, co chcą

Udowodniły sobie, że w życiu wszystko jest możliwe. Teraz chcą pokazać to innym kobietom. Wszystkie przeszły kryzys: rozwiedzione, na zakręcie, bez pracy. Dziś wspinają się na najwyższe szczyty i wulkany świata i czują się szczęśliwe. Zdobyły nie tylko kilimandżaro, ale też świadomość, że to one decydują o sobie. Że mają powyżej pięćdziesiątki? Co z tego, na miłość boską?!
Od lewej: Agata Cygańska, Agnieszka Rojewska, Ela Kosim; fot. Rafał Masłow

Od lewej: Agata Cygańska, Agnieszka Rojewska, Ela Kosim; fot. Rafał Masłow

– Zobacz, co dla ciebie mam – energiczna blondynka sięga do torby, wyciąga z niej obcisłe skórzane spodnie, koszulkę z logo motorowej firmy. – W sam raz na wyprawę motocyklową – mruga okiem do atrakcyjnej szatynki. – Jesteś cudowna, dziękuję, przyda się – szatynka ściska ją mocno. Jest sobotnie przedpołudnie, w kawiarni sporo osób. Blondynka to 62-letnia Ela, szatynka to Agnieszka, niedługo kończy 60 lat. Twarz prawie bez zmarszczek, białe zęby, szczupła, wysportowana sylwetka.

– Sport i pasja konserwuje. Koniec z myśleniem, że kobiety koło sześćdziesiątki żyją tylko dziećmi, wnukami i pieczeniem ciasta. Kochamy, mamy marzenia, zdobywamy góry, uprawiamy sporty i seks – mówią.

– Przemijanie? Jakie przemijanie? – śmieje się dzień później Agata. I dodaje:
– Nie do końca szczęśliwa to ja byłam kilkanaście lat temu. Niedawno skończyła 50 lat. Urodziny zorganizowały jej przyjaciółki ze Stowarzyszenia Kilimandżaro, tego samego, do którego należą Ela i Agnieszka. – Nie dostała książki ani wałka. Dostała seksowną bieliznę – śmieje się Ela.

Więcej w Zwierciadle 06/2016. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


Konkurs Briju na Dzień Mamy

Biżuteria to często drobny, a jednak wyjątkowy element, kropka nad „i” każdej perfekcyjnie przygotowywanej stylizacji. I nie tylko. Nadaje indywidualnego charakteru, podkreśla styl i wyróżnia. ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI